logo
Ostokori: 0
logo
Valitse aikaväli:
Ostokori: 0
Tuloksia ei löytynyt!
Loading...
Lataa uudelleen

Rakvere Kultuurifestival

Rakvere Kultuurifestival, mille patrooniks on taas austatud maestro Arvo Pärt, toimub käesoleval aastal 1.-8. november. Taas kord oleme võtnud eesmärgiks nädala jooksul pakkuda Rakveres mitmekesist ja kõrgetasemelist kultuurielamust.

Kultuurifestivali vaieldamatu tähtsündmus on sel aastal Rahvusooper Estonia lavastuse, Pjotr Tšaikovski balleti „Luikede järv“ etendus 5. novembril Rakvere Spordikeskuses. Taas kord muudame spordikeskuse paariks õhtuks imeliseks teatrimajaks ning kutsume kõiki osa saama ajaloolisest sündmusest. Oleme ääretult tänulikud Estoonlastele ja põnevil eesseisvast etendust. Ka teatrirahval on suur heameel koostöö üle: "Rahvusooper Estonia ja Eesti Rahvusballett on rõõmsad, et saavad jagada Rakvere publikuga sellist klassikalise balleti meistriteost nagu seda on "Luikede järv," märkis Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Linnar Looris.

Vaieldamatut elamust pakub festivali suurkontsert Annely Peebo ja Mart Sanderi „Muinaslugu Rakveres“.  Artiste saadab Urmas Lattikase ansambel. Oodata on suurepärast kontserdielamust suurepäraste muusikute saatel, kus mitmekülgne repertuaar paitab kaunilt kuulajate kõrvu. Juba pikki aastaid on karismaatilise Annely töö- ja eraelu on tihedalt seotud Viiniga, seega on äärmiselt tervitatav, et seekord kuuleme Annelyt esinemas Rakveres. Mart Sander on meie multiartist, kes on  ka varasemalt Annlyga lava jaganud ning nüüd pakuvad nad meile üheskoos kuulamiseks ooperi ja opereti kuldset klassikat ning unustamatuid viise levimuusikast.

„Sügisene balletiõhtu“ pakub kaunist balletielamust hingedepäeval. Vabakutselise balletiartisti Mehis Saaberi eestvedamisel jõuavad vaatajateni professionaalsed balleti- ja moderntantsijad Eestist ja välismaalt. Kavas on 2 maailma esietendust: H. Veidebaum "Torm" - Tallinna Balletikooli esituses ja N. Kaymash “Hetkede album” - Rakvere Tantsuteatri artistide Kristiina Pritsõk, Kerstin Lõzlova, Jaroslav Galitski ja Mehis Saaber esituses.

Lisaks balletile on kavas ajalooline tantsulavastus ning koreograafiline installatsioon „Olmeulmad: Sanctum textum*“ Rakvere Galeriis ja ajalooline tants Kultuurikeskuses. Kontserte annavad Inger, Sofia Rubina koos Rakvere Linnaorkestriga, rahvamuusikaansambel Kungla ja Virumaa Kammerorkester. Haridus- ja kultuuriselts Kaur toob lavale noored muusikud. Rahvusooper Estonia „Kontsert kõige pisematele“ aga pakub muusikalist rõõmu mudilastele ja nende vanematele.

Oleme tänulikud oma koostööpartneritele ja täname südamest maestro Arvo Pärti, kes juba teist aastat on Rakvere Kultuurifestivali patrooniks. Väga loodan, et Rakvere Kultuurifestivali kava kõnetab publikut ja pakub kauneid kultuurielamusi.

Lisainfo festivali kohta: https://kultuuriaken.visitrakvere.com ja piletid Piletilevist.

 

Eve Alte

Rakvere Kultuurikeskuse direktor

Festivallin tapahtumat
Tapahtumia ei löytynyt
Loading...
Lataa uudelleen