Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Maskiball: Ootus ja lootus

Aastavahetuseni on jäänud veel loetud tunnid. Selja taha jääv 2020 raputas kogu maailma minnes ajalukku üldise „maskiballina“. Tund ja veerand kestev kontsert väljendab lootust paremale ja uue ootust.

DISCO TALLINN - RITA RAY Kaarli kirikus

Vaatemängulise valguslahendusega heateveguslik jõulukontsert täis soul'i ja gospel'it, millega toetame Toidupanka soul - RITA RAY & JOHANNES LAAS gospel - KAIRE VILGATS & DAGMAR OJA

Vaiko Epliku ja Jarek Kasari aastalõpukontserdid 'Viimast korda sellel aastal'

Vaiko Epliku ja Jarek Kasari aastalõpukontserdid Tartus ja Tallinnas toovad publikuni kahe sõbra lood ja laulud. 

Piletilevi pikendab kinkepiletite kehtivusaega!

Piletilevi pikendab kõigi kinkepiletite, mille realiseerimistähtaeg jääb vahemikku 1. detsember 2020 - 28. veebruar 2021 kehtivusaega kuni 31. märtsini 2021!

Talveooper Tartu Pauluse kirikus rõõmustab muusikasõpru

Täna, 30. novembri õhtul kell 18.00 kutsub Talveooper muusikaarmastajaid taas Tartu Pauluse kirikusse. Kostümeeritud kontsert-etendusel laulavad Olga Zaitseva (sopran), Annaliisa Pillak (mezzosopran), Urmas Põldma (tenor), klaveril Piia Paemurru (klaver). Meeleolu aitavad luua Pille Lill ja Alar Haak. Talveooperit korraldab Muusikute fond PLMF.  

Lauluväljak täitub pühadeks valgusega

4. detsembril avaneb Tallinna Lauluväljakul valgusfestival Võlumaa, mis toob Eestisse muinasjutulised illuminatsioonid ja jõulumelu. Üles ehitatakse ainulaadsed fantaasiamaad losside, laternate tänavatega ning linnu ja loomariigi valgusfiguuride ansamblid.

Eesti Noorsooteatris esietendub 29. novembril Ott Aardami autorilavastus 'Jääpüük', mis räägib imedest ja imedesse uskumisest

„Jääpüük” räägib loo imest, või õigemini kummalisest nähtusest, et imed juhtuvad just lastega. Lavastus tõstatab küsimuse: miks inimese suureks kasvades imesid aina vähemaks jääb? 

Anne Veski 'Suur Jõulukontsert'

9.01.2021.a toimub Narva linnas Geneva kontserdimajas  Jõulukontsert koos  kõigi armastatud laulja Anne Veskiga.

Ott Lepland, Birgit, Tanja ja The Swingers suunduvad ühisele jõulutuurile

Mis oleksid küll jõulud ilma imeilusa jõulukontserdita? Tanja, Birgit ja Ott koos virtuoosse instrumentaalkoosseisuga teavad, et jõululaulud kuuluvad pühadeaega nagu verivorst toidulauale ja kingitused kuuse alla.

Terminaator - 'MAAILM vs. LILIAN'

Terminaatori uus ja kauaoodatud album on ''MAAILM vs. LILIAN'' on lõpuks valmis! Seda järjekordset verstaposti tähistab armastatud rockbänd tuuriga Eesti erinevates kontsertpaikades. Kontserdil kantakse ette kogu uus album ja loomulikult ka suur osa bändi aegumatuid hitte.

Ansambel Shanon talvekontserdid 'Siia ma jään'

Ansambel Shanon on üks Eesti populaarsemaid poprock bände.  Tänaseks on bändil seljataga sadu esinemisi, mitmeid telesaateid ja palju vōidetud muusikakarikaid. On aga üks asi, mis ansamblil Shanon siiani on tegemata – see on talvetuur.

Jõulumuusika festival 'KIRIKUPÜHAD MAARJAMAAL'

28. november 2020 – 6. jaanuar 2021 Kauni muusikaga imeline jõuluaeg kirikutes ja muusikasalongides üle Eesti ning esmakordselt ka veebikontserdina Poola kloostrist!

Dee Dee Bridgewater annab kontserdi 27. mail, Cyrille Aimée kontsert lükkub edasi 

Jõulujazz 2020 korraldusmeeskond annab teada, et festivali põhiprogrammis on toimunud muudatused. Prantsuse jazzvokalist Cyrille Aimée kontsert lükkub edasi ja Saksa kitarrist Joscho Stephan ei osale Jõulujazzil. Ameerika jazzilegend Dee Dee Bridgewater annab koos Estonian Dream Big Bandiga kontserdi oma sünnipäeval 27. mail 2021.

Margo Kõlar – 'Pirita missa' Jõululaulud

Maailma üks tippkoore Eesti Filharmoonia Kammerkoor koos Tallinna Kammerorkestriga dirigent Tõnu Kaljuste juhatusel loovad jõuluajal üleva ja helge meeleolu armastatud klassikaliste jõululaulude ja Margo Kõlari eestikeelse „Pirita missaga“.

Eriekskursioon 'Ackermanni meistriklass'

Kunstiteaduslik meistriklass Niguliste muuseumi näitusel „Christian Ackermann. Tallinna Pheidias, ülbe ja andekas“, rõhuasetusega barokk-kunsti uurimisel, vabastamisel ja vabanemisel hilisemate aegade ladestuste alt. 

Miljardid - 'Ma luban, et ma muutun' albumi esitluskontsert

Ansambel Miljardid andis välja teise stuudioalbumi “Ma luban, et ma muutun”, mis on perfektseks helitaustaks tänasele maailmale. Bänd esitleb plaati kontserdiga 18. detsembril Alexela Kontserdimajas. 

VAT Teatris jõudis publiku ette lavastus 'Tallinnville'

Neljapäeval, 12. novembril, esietendus Rahvusraamatukogu Teatrisaalis VAT Teatri lavastus „Tallinnville“.

Rock ja jazz kohtuvad Hendrik Sal-Salleri ja Raivo Tafenau aastalõpukontsertidel

Kaks legendaarset muusikut toovad uutmoodi värskust pühadeaega vaid neljal eksklusiivsel „Rock’n’jazz“ kontserdil.

Talveooper Tartu Pauluse kirikus rõõmustab muusikasõpru

Homme, 13. novembri õhtul kell 18.00 kutsub Talveooper muusikaarmastajaid Tartu Pauluse kirikusse. Esimesel kostümeeritud kontsert-etendusel laulavad Maria Listra (sopran) ja Aare Saal (bariton, RO Estonia), klaveril saadab Piia Paemurru. Meeleolu aitavad luua Pille Lill ja Alar Haak. Talveooperit korraldab Muusikute fond PLMF.  

Elina Nechayeva naaseb detsembris lavadele suure pühadeturneega

Eelmisel aastal väga menuka kontsertturnee sooritanud Elina Nechayeva naaseb tänavu aasta detsembris lavalaudadele, et anda värske kavaga kontserdisari publikule üle Eesti. 

Ugalas jõuab lavale Andres Noormetsa 'Valged põdrad', mis põhineb näidendivõistlusel võitnud Piret Jaaksi näidendil

21. novembril esietendub Ugalas selle aasta viimase uuslavastusena Andres Noormetsa “Valged põdrad”. „Valged põdrad” võitis nime all „Siirderiitujad“ 2019. aastal Eesti Teatriagentuuri näidendivõistlusel I preemia jam ille autoriks on Piret Jaaks.

Kanna maski! Hoolime endast ja teistest

Turvalise ja meeldiva elamuse saamiseks palume teil olla hoolivad enda ja teiste suhtes. Kanna maski, kasuta HOIA mobiiliäppi ja isikusta oma pilet Piletilevi veebikeskkonnas.

MAREK SADAMA ja SADAMASILLA pühadekontserdid!

Pole ilusamat kingitust ja hingepaitust kui õhtu ansambliga Sadamasild.  Kes käinud, need teavad seda tunnet.  Kes kord Sadamasillale  sattunud, tulevad taas. 

Eksklusiivne aastalõpukontsert kodumaise soul’i tähe Rita Rayga!

Aastalõpukontsert Eesti Rahva Muuseumis Rita Ray 5-liikmelise bändiga toob lavale souli, vanakooli R&B ja diskomuusika.

Maarja-Liis Ilus, Hanna-Liina Võsa & Noorkuu - Jõulukontserdid

Hanna-Liina Võsa, Maarja-Liis Ilus ja vokaalansambel Noorkuu annavad sel aastal vaid 4 ühist jõulukontserti 13-21. detsembrini Laitses, Pärnus, Tartus ja Tallinnas.

Polina Tšerkassova: Talvise päikese muinaslood

Jutuvestja ja multi-instrumentalist Polina Tšerkassova kutsub traditsiooniks saanud õdusale jõulueelsele jutuvesmisele Hopneri majja, kuhu on oodatud nii väikesed kuulajad kui ka suured muinasjutu- ja muusikasõbrad.

Jõulujazz 2020 pakub elamusi klassikast flamenkoni

Täna veel on Jõulujazzi uute artistide kontsertide piletid 50% soodsamad.

Peeter Rebane 'ISE' plaadiesitluskontsert

Ansambel Dagö kitarrist ja paljude lugude autor Peeter Rebane esitleb oma esimest sooloalbumit 'ISE'.

Body Worlds näitus jääb avatuks kuni 21. veebruarini

Maailmas üle 50 miljoni külastaja kogunud Gunther von Hagensi originaalnäitus inimkehadest Body Worlds jõudis Eestisse. Unikaalse plastinatsiooni meetodil säilitatud inimkehade näitus T1 Mall of Tallinnas.

Dee Dee Bridgewater & Estonian Dream Big Bandi kontsert lükkub kevadesse

Seoses COVID-19 levikuga maailmas lükkub edasi 3. novembril (algselt 21. aprillil 2020) Alexela Kontserdimajas toimuma pidanud Jazzkaar 2020 kontsert Dee Dee Bridgewater (USA) & Estonian Dream Big Band. Kontsert toimub kevadel 2021 ning uus toimumise aeg täpsustatakse esimesel võimalusel.

Jõulutivoli Tallinna Lauluväljakul

Pidulik Jõulutivoli ootab lapsi Lauluväljakule lõbutsema. Jõulutivoli töötab suure jõuluturu raames. Kuni 15. novembrini on esimesed 100 piletid ainult 10 eurot. 

Koit Toome, Uku Suviste ja Jaagup Tuisk esinevad ühistel jõulukontsertidel üle Eesti!

Selle aasta oodatuim jõulutuur koosneb kahtlemata kolmest vingest ja šikist meesterahvast – Koit Toome, Uku Suviste ja Jaagup Tuisk ühendavad sel talvel oma muusikalised jõud ning toovad rahvani jõulumeeleolu koos parima muusikaga!

Rahvusooper Estonia hinnasula

Rahvusooper Estonia tervitab kõiki rahvusvahelise ooperipäeva puhul hinnasulaga: 25. oktoobril on internetist ostes piletid kõigile novembrikuu ooperietendustele 15 eurot. Osta pilet ooperipäeval ja tule teatrisse vaimu kosutama!

C-Jam toob publikuni läbi aegade parimad jõululaulud

Detsembris kutsub C-Jam kuulajaid kaunitele jõulukontsertidele üle Eesti, kus instrumentaalis kõlavad kõige paremad jõululood läbi aegade.

Meeldetuletus kõigile Piletilevi kinkepiletite omanikele!

Kinkepileteid saab realiseerida ka www.kinkekaart.ee toodete vastu, kus leidub midagi põnevat igaühele sõltumata huvidest ja vanusest! Põnevad kogemused, lõõgastav puhkus ning maitsenaudingud ootavad!

Mask kaitseb!

Eesti teatrid teevad omalt poolt kõik võimaliku, et tõkestada COVID-19 viiruse levikut. Igaüks meist saab ka omalt poolt kaasa aidata. Teatrisse minnes kanna maski ja hoia distantsi, et kõik tunneksid end teatris turvaliselt.

NAGU jõulufestival

18. – 22. detsember 2020 Viljandi Baptistikirikus. Kolm suurepärast kontserti suurepärases kontsertpaigas. Tavaline jõuluime ning kena kingitus endale ja lähedastele.

Esietendub Arthur Milleri draama 'Vaade sillalt'

Laupäeval, 17. oktoobril esietendub Endla Teatri Suures saalis Arthur Milleri draama „Vaade sillalt“, mille lavastaja on Priit Pedajas.

Tõnis Mägi 'Aastalõpukontserdid'

Aastalõpu eel annab Tõnis Mägi neli kaunist kontserti Tallinnas, Laitses, Tartus ja Vihulas.

X Tallinna Bachi muusika festival bachFest 2021

Sädelev Bach! 1.-7.01.2021. Tallinna Jaani kirikus ja Mustpeade majas Kunstiline juht Aare-Paul Lattik  

Lauri Saatpalu, Marko Matvere ja Jaan Sööt aastalõpukontserdid 'Lõuad 2'

Kahtlemata selle aasta meeleolukaim aastalõputuur koos kolme andeka mehega jõuab üle Eesti kümnesse kontserdipaika!

Piletilevi pikendab kinkepiletite kehtivusaega!

Piletilevi pikendab kõigi kinkepiletite, mille realiseerimistähtaeg jääb vahemikku 01. oktoober - 30. november 2020 kehtivusaega kuni 31. detsembrini!

Ott Sepp kehastab Ugala uuslavastuses ummikseisu sattunud pereisa

Ugala teatris jõuab 2. oktoobril lavale Soome lavastaja ja näitekirjaniku Antti Mikkola näidend „Sorri, ei saa aidata“, mis räägib keskikka jõudnud mehe ummikaastatest. Lavastab Tanel Ingi ning peaosas on esimest korda külalisnäitlejana Ugala lavastuses kaasa tegev Ott Sepp. Teistes osades on Tarvo Vridolin, Kadri Lepp ja Terje Pennie.

Edasilükkunud suvelavastuse 'Serafima+Bogdan' 2021. aasta kuupäevad on paigas

'Serafima+Bogdan' on Vahur Afanasjevi auhinnatud romaanil “Serafima ja Bogdan” põhinev Tartu Uue Teatri lavastus, mille dramaturg ja lavastaja on Ivar Põllu ning mis leiab aset otse romaani toimumispaigas, vanausuliste külas.

Filipp Kirkorovi kontserdi uus toimumisaeg

Vastavalt Valitsuse korraldusele on keelatud ürituste läbiviimine siseruumides, mille pealtvaatajale arv ületab 1 500 inimest. Seoses sellega on Filipp Kirkorovi kontsert edasi lükatud 10. juunile 2021. a. Ostetud piletid kehtivad.

Endlas esietendub draama 'Jõgi'

Jez Butterworthi draama „Jõgi“ on kummastavalt veetlev ja lummavalt salapärane armastuslugu. Butterworthi peetakse kaasaegse briti dramaturgia üheks omapärasemaks autoriks, kriitikud on tema kohta öelnud, et ta näeb välja nagu piraat ja kirjutab nagu ingel.

Anna Netrebko & Yusif Eyvazov

Särav austusavaldus Verdile. Anna Netrebko ja Yusif Eyvazov esinevad Tallinnas Verdi galaga

Orthodox Singers kontserdid Keila-Joa lossis Schloss Fall

19. sajande Benckendorffi-Volkonski aadlimõisa kirikupühade õhkkonda kutsub teid kaasa üks tuntuim ja professionaalseim kooriansambel 'Orthodox Singers' Valeri Petrovi juhatusel.

Mihkel Tikerpalu toob lapsepõlvenostalgia lavalaudadele

Näosaate viimase hooaja finalist, artist ja näitleja Mihkel Tikerpalu laseb algaval sügisel lendu fantaasia ning mängib teatrilaval lapsepõlve lemmikmänguasja plastiliiniga. Koostöös lavastaja Karl Sakritsaga Eesti Noorsooteatrist seatakse lavale lastekirjaniku Heljo Männi jutustus „Topo-Ropo“. Lugu rändab mööda Eestit ning pakub vaatamis- ja osalemisrõõmu nii suurtele kui väikestele.

Briti pop-bänd Hurts tuleb kevadel taas Tallinnasse

23. märtsil annab Tallinnas, Saku Suurhallis kontserdi Eestis palavalt armastatud briti pop-bänd Hurts.

Eesti Noorsooteater alustab hooaega

Eesti Noorsooteatri vormiliselt mitmekesine hooaeg pakub uuslavastusi nii väike- ja koolilastele kui noortele ja täiskasvanutele. Uus hooaeg algab koguperelavastuse „Röövel Hotzenplotz” ringreisiga vabaõhulavadel üle Eesti. Hooajal planeeritud kaheksa uuslavastust kasutavad nii nuku-, objekti-, sõna- kui füüsilise teatri väljendusvahendeid.

Endla Teatri selle suve uuslavastus 'Nagu süldikeeduvesi' esietendub 1. augustil

Laupäeval Endla Teatri Suures saalis esietenduv kulinaarne düstoopia „Nagu süldikeeduvesi“ on sooja huumori ja lummava muusikaga algupärand, mille kirjutas eriolukorra ajal Ott Kilusk ja lavastab Kaili Viidas. Laulude autorid on Feliks Kütt, Ott Kilusk ja Jaanus Mehikas, muusikaline kujundaja Feliks Kütt, kunstnik Liina Unt ning valguskunstnik Margus Vaigur.

Teatrifestival Kuldne Mask Eestis - piletid nüüd müügil!

Meil on teile rõõmustav uudis – sel aastal toimub festival Kuldne Mask Eestis ebatavalises formaadis: 8. oktoobrist kuni 20. detsembrini on võimalik vaadata seitset lavastust.

Viini Filharmoonia Straussi orkester

Viini Filharmoonikute Strauss-orkester väisab detsembri alguses esmakordselt Eestit ja esineb lühikese tuuri jooksul kolme kontserdiga – Jõhvi (1.12), Tallinnas (2.12.), Tartus (3.12.) ja Pärnus  (7.12.).

Viljandi pärimusmuusika festivali asemel toimub kaks pärimusmuusika kontserdipäeva

Sel aastal toimub koroonapiirangute tõttu Viljandi pärimusmuusika festivali asemel kaks Eesti pärimusmuusika kontserdipäeva. Kõik festivalipassid kehtivad järgmisel aastal või ostetakse tagasi. 

Piletilevi teadaanne seoses eriolukorra pikendamisega Eesti Vabariigis

Vabariigi Valitsus pikendas eriolukorda 17. maini. Piletilevi tegeleb ära jäävate sündmustega kohe, kui oleme korraldajalt saanud info.   Me võtame Teiega ühendust esimesel võimalusel kui üritus, millele olete pileti ostnud, on edasi lükatud või tühistatud. Me saadame pdf-pileti ostjatele vajaliku info e-kirja teel ning lisame informatsiooni Piletilevi kodulehele ürituse alla. Teil ei ole tarvis meiega eraldi ühendust võtta.

Digiteatri piletid nüüd Piletilevist!

Digiteater.ee on keskkond, mis viib Su teatrisse ilma kodust lahkumata ja hoiab teatri alati Sinuga kaasas. Vali välja Sulle meelepärane etendus, osta pilet ning vaata üksi või koos perega.

Georg Ots & Frank Sinatra - Laulud siin- ja sealpool piiri - Marko Matvere, Hanna-Liina Võsa, Kalle Sepp ja Eleryn Tiit

Georg Otsa 100-le ja Frank Sinatra 105-le sünniaastapäevale pühendatud kontserdid toimuvad 3-5.detsembrini Tallinnas, Pärnus ja Tartus. Kuulata saab parimaid lugusid, mis kõlasid legendaarsete laulumeeste esituses siin- ja sealpool piiri. Armastatud lauljaid saadab Swing`n` Joy Orchestra.

Komöödiateater mängib nii suvel kui sügisel!

Näitlejad Marika Korolev ja Henrik Normann tänavad kõiki, kes „Pimekohtingu“ täissaalides soojalt vastu võtsid! Lühikese ajaga jõudsime seda mängida lausa 55 korda!

CLANNAD esineb Tallinnas ja Tartus kevadel 2021

30. märtsil 2021 esineb Tallinnas, Estonia kontserdisaalis Iiri üks edukamaid muusikaprojekte CLANNAD eesotsas Keldi muusika esileedi, Grammy auhinna võitjast laulja ja harfimängija Moya Brennaniga. Eestisse jõuab kultusansambel oma hüvastijätuturnee “In A Lifetime” raames. Clannad esineb ka 31. märtsil 2021 Tartus, Vanemuise Kontserdimajas.

SCHÖNBRUNNI LOSSI ORKESTER naaseb uue kavaga Eestisse

2021. aasta jaanuaris esineb taas Eestis Viinist pärit Schönbrunni lossi orkester aasta esimese päeva teleülekandest tuntud kavaga. Seekord annab maailmakuulus orkester Eestis taas kaks kontserti – 5. jaanuaril Vanemuise Kontserdimajas ning 6. jaanuaril Alexela Kontserdimajas. 

VASTUSED SIIT: Oleme koondanud enim küsitavate küsimuste vastused siia!

LOE: Seoses eriolukorraga Piletilevile laekuvate enim küsitavate küsimuste vastused siit!

Võimalus toetada korraldajat

Kõigil soovijatel on võimalus sel keerulisel ajal anda oma panus kultuuri- ja meelahutusvaldkonna toetuseks. Sündmuse korraldajat saab toetada jättes enda pilet tagasi ostmata ja täites selleks loodud vormi.

Soome sümfoonilise metali kuninganna Tarja esineb detsembris Tallinnas

Endine Nightwishi solist ja edukas sooloartist Tarja Turunen annab 21. detsembril kontserdi Tallinnas, Alexela Kontserdimajas. Piletid on nüüd müügil Piletilevis.

Gertrud Larsson ''Metsas ei kuule su karjumist keegi'' - aastalõpuni soodushinnad!

Müüki tuli 2020. aasta Gertrud Larsson ''Metsas ei kuule su karjumist keegi'' etendused. Soodushinnad aasta lõpuni!

SOODUSKAMPAANIA: 05.11-01.12.19 kõik hinnad 15% soodsamad (hinnad süsteemis on juba soodustusega)

16. mail 2020 toimub Tallinnas ALEXELA Kontserdimajas suurepärane kontsert, kuhu on oodatud kõik Elton Johni austajad. Mõned tribuutmuusikud sarnanevad oma iidoliga välimuse, mõned hääle poolest. Paul Bacon sir Elton Johnina ühendab endas need mõlemad! Pange silmad kinni ja te ei usu oma kõrvu, tehke silmad lahti ja te ei usu ka oma silmi! Elton Johniga sarnasemat tribuutmuusikut pole lihtsalt võimalik leida.

Muusikapäev seab fookuse Eesti heliloomingule

Juba kaheksandat korda toob Muusikapäeva tasuta kontsertide programm 1. oktoobril publikuni elava muusika pea kõikjal Eestis. Sel aastal on programm pühendatud eesti muusikale ja igas maakonnas saab kuulata Eesti heliloomingut meie parimate muusikute ja kollektiivide esituses.

Käesolev aasta märgib paljude oluliste ja armastatud Eesti heliloojate juubelitähtpäevi ning väärikaid sünniaastapäevi. Nii seavad Muusikapäeva kontserdid Pärnumaal rambivalgusesse Arvo Pärdi, Läänemaal Olav Ehala, Harjumaal saab näha tõelist heliloomingu paraadi ning Saaremaa kontserdil võlub publikut Eino Tambergi looming. Urmas Sisaski teoseid demonstreeritakse sel Muusikapäeval Raplamaal ning Veljo Tormise muusika haarab Ida-Virumaad. Tähtpäevi tähistavate heliloojate looming kõlab nii interpreetide, džässmuusikute, orkestrite, kooride kui ka noorte esituses.

„Muusikapäeva korraldades peame tõepoolest silmas laia spektrit – et oleks põnevust ja nautimist nii neil, kes muusikaga igapäevaselt tegelevad kui ka neil, kelle jaoks see tundub justkui kauge maailm. Julgustame igati kõiki, kes seni pole tihanud, kuid samas tahaksid teha tutvust eesti heliloomingu ja interpreetidega, seada sammud Muusikapäeva kontsertidele,“ ütleb Muusikapäeva meeskonna ja Eesti Muusikanõukogu juhatuse liige Kaisa Lõhmus.

Lisaks kutsub Eesti Muusikanõukogu üles kõiki 1. oktoobril tähistama muusikapäeva, pühendades aega muusikale. Tähistamise väljund jääb igaühe enda otsustada. “Anna kontsert, võta kätte instrument, vestle muusikast, uudista võõrast muusikastiili või vastupidi, pane mängima oma armastatuim pala – lihtsalt võta hetk, mis kuulub muusikale ja kuula. Olgu muusikapäev üks suur muusikaline pidupäev,” selgitab Lõhmus.

Väga oodatud on tähistamise jagamine. Märkige üles kontserdi või muu muusikalise sündmuse toimumiskoht, kellaaeg ja esinejad, samuti kas üritus on avalik või suletud ringile ning saatke info aadressile kaasa@muusikapaev.ee. Algatuste info lisatakse “Minu muusikapäeva” rubriiki Muusikapäeva koduleheküljel. Kõik on oodatud jagama oma tähistamisest pilte või videosid sotsiaalmeedias, kasutades teemaviiteid #kuula ja #muusikapäev. Muusikapäeva meeskond rõhutab, et üritused saavad toimuda ainult kõikide turvalisust silmas pidades. 

Traditsiooniliselt kulmineeruvad päevased sündmused õhtuse muusikapreemiate tseremooniaga, kus Eesti Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu annavad üle iga-aastased muusikapreemiad. Eesti Kultuurkapital annab välja kümme preemiat ning Eesti Muusikanõukogu kolm preemiat: heliloomingu- ja interpretatsioonipreemia, mida toetavad vastavalt Eesti Autorite Ühing ja Maarja ning Indrek Neivelt ning Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali preemia muusikaelu jaoks olulise ning väljapaistva tegevuse eest.

Preemiate üleandmine toimub 1. oktoobril Estonia Kontserdisaalis koostöös Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga. Muusikapäeva galakontsert viib kuulajad muusikas uude Heliloru kontserdimajja. Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Eesti Filharmoonia Kammerkoori, dirigent Olari Eltsi ning solistide esituses kõlab maailma ja eesti muusika paremik. 

“Eestil on vaja kaasaegset muusikalist mesitaru, mis kihaks hommikust õhtuni ja kus leiaks väärilise kodu nii ERSO kui ka EFK,” ütleb ERSO peadirigent Olari Elts. “Heliorg on puudu olev tänapäevane kontserdimaja, mida ootavad muusikud ja loodavad, et riigi otsustajad langetavad valiku just selle finantseerimise kasuks,” lisab EMN juhatuse liige ja ERSO juhatuse liige Kristjan Hallik. 

Rahvusvahelist muusikapäeva tähistatakse üleilmselt 1. oktoobril alates 1975. aastast Rahvusvahelise Muusikanõukogu tollase presidendi, legendaarse viiuldaja Yehudi Menuhini eestvedamisel, kes kutsus üles meenutama sellel tähtpäeval, milline koht on muusikal meie kultuuris ja igapäevases elus. Muusikapäeva kontserdiprogramm on maailmas ainulaadne laiaulatuslik hea tahte projekt, milles kontserdipaigad ja esinejad osalevad vabatahtlikkuse alusel ning sündmused on publikule tasuta. Uuri lisa: www.muusikapaev.ee/