logo
Ostukorv: 0
logo
Vali periood:
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

MISANTROOP

N 13.1.2022 19:00
Theatrumi saal, Tallinn

Molière "Misantroop"

Moliére  400

Tõlkija: August Sang
Lavastaja: Lembit Peterson
Kostüümikunstnik: Laura Pählapuu
Muusikaline kujundus: Marius Peterson ja  Peeter Klaas
Liikumisjuht: Tiina Mölder 

Osades: Laura Peterson, Eva Eensaar, Anneli Tuulik, Ott Aardam, Andri Luup, Marius Peterson, Helvin Kaljula, Tarmo Song, Mirko Rajas (Eesti Noorsooteater), Kristjan Ûksküla, Peeter Klaas (viola da gmba).

Fotod lavastusest: VAJUTA SIIA

"Misantroop" räägib inimesest, kes taotleb vooruslikku, jäägitult ausat eluviisi. Peategelase Alceste’i põhimõtted ja ideaalid – eelkõige ausus – pannakse proovile, lastes tal armuda Celimène’i, kelles „kõik aja pahed on koondunud kujukalt“.

Kas ja milleks on vajalik vooruslik elu? Theatrumi "Misantroop" pakub võimaluse nende küsimuste üle elavalt mõelda, tuues publiku ette klassikalise autori poolt sajandeid tagasi kirja pandud näidendi tegelaste käitumise ja hoiakute kaasaegse interpretatsiooni. Ja tundub, et Molière’i tegelaste ehedad ning vaimukad mõttekäigud, piire ületav ausus ja armumine, väärika ellujäämis(elu)võimaluse otsimine on omased ka tänapäeva eestlasele.

"Viimistletud harmooniline lavastustervik, milles Theatrumi näitlejate ansambel nõtkelt tunnetab ja vabalt vahendab värsside muusikat August Sanga espriiküllases tõlkes, kingib publikule lubatähe taanduda rabedast argipäevast, leida sisemist rahu ja aega süüvida olemuslikesse põhiküsimustesse./---/ Programmiline sõnumiselgus ja suutlikkus oma sõnumit vahendada praegusajas, kus ümberringi nii palju vaimu kurdistavat räpakat müra, oskus süveneda väärisnäitekirjandusse ja tahe mõtestada loomingu kaudu eluaega, teha seda haruldase sõnatundlikkuse ning mõttetäpsusega – see on Theatrumi pärisosa." (Pille-Riin Purje, Postimees 15.06.2011)

"Lavastaja Lembit Peterson ja Theatrumi näitlejad on nagu ikka saanud hakama väga stiilipuhta instseneeringuga. /.../ Olgugi August Sanga Molière’i tõlge teadagi ajastuülene šedoover, alati värske ja kaunis, on siiski rabav, kui loomulikult ja voolavalt Theatrum selle ette kannab." (Kairi Prints, Eesti Ekspress 7.07.2011)

Etenduse lõpp kell 21.35

***

https://www.theatrum.ee/kulastusinfo/ 

Sündmuse koduleht: http://www.theatrum.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
MISANTROOP N 13.1.2022 19:00 Theatrumi saal, Tallinn
Hinnainfo

Hea etenduse "Misantroop" piletiomanik!

Oleme sunnitud kurvastusega teada andma, et Theatrumi lavastuse “Misantroop" 13. ja 14. jaanuari etendused jäävad näitleja haigestumise tõttu ära.

"Misantroobi" järgmised etendused on plaanitud toimuma 2. ja 3. aprillil Tallinna Raekojas, samuti kavandame mõned etendused eelolevaks kevadeks Theatrumi saali. Nende toimumise ajad avalikustatakse meie kodulehel järgmise nädala I pooles.

Palume Teil meie käesoleva kirja kättesaamisest teada anda aadressil pilet@theatrum.ee . Siis saame olla kindlad, et etenduste ärajäämist puudutav info on Teieni jõudnud.

Samale meiliaadressile palume Teil saata pärast seda, kui "Misantroobi" järgmiste etenduste toimumise ajad on teatavaks tehtud, info selle kohta, millisele etendusele Te soovite oma pileti vahetada. Kui soovite siiski piletiraha tagasi saada, siis on ka see võimalus olemas.

Vabandame ebamugavuste pärast ning püsige terved! 

Theatrum

 
Täishind 24.- eurot
Soodushind  18.- eurot
Toimumiskoht
Theatrumi saal, Tallinn
Vene tn. 14 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Theatrum SA
Vene 14 Tallinn 10123 Harjumaa
6446889
theatrum@theatrum.ee
reg.nr: 80092246
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet MISANTROOP UusUusMISANTROOP Theatrumi saal, Tallinn, Eesti 18.90 - 24.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet MISANTROOP UusUusMISANTROOP Theatrumi saal, Tallinn, Eesti 18.90 - 24.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet MISANTROOP UusUusMISANTROOP Tallinna Raekoda, Eesti 18.90 - 24.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet MISANTROOP UusUusMISANTROOP Tallinna Raekoda, Eesti 18.90 - 24.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!