Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

HÕIMUPÄEVADEKONTSERT: MEREMA (ersa) ja MAGOS ning BORI FEKETE (ungari)

R 18.10.2019 19:00
Pärimusmuusika ait, Viljandi
4.00 - 6.00

Hõimupäevade Viljandi peakontsert toimub sellel aastal reedel 18. oktoobril kell 19 Pärimusmuusika Aidas. Külla on tulemas ungari kollektiiv Magos koos lauljanna Bori Feketega ning ersade Merema kes on külastanud ka Viljandi Pärimusmuusika Festivali.

MEREMA (ersa)

Merema on särtsakas Mordvamaa rahvamuusikaansambel, kes tutvustab ersade iidset mitmehäälset laulutraditsiooni ja rikkalikku folklooripärandit. Maagilise kõlaga naishääli saadavad mitmesugused vilespillid, torupill ja jauram. Naiste võimas lauluenergia haarab kuulajaid sedavõrd, et nad võivad hakata ennastki lauljana tundma.

Suure osa repertuaaris olevatest ehedatest rahvalauludest ja kombetalitustest on ansambli liikmed kogunud oma ekspeditsioonidel. Nende kogumisretkede tulemusi on publik saanud nautida erinevatel folkloorifestivalidel Venemaal ja Soomes, aga ka Eestis Viljandi pärimusmuusika festivalil.

rsz rsz magos 1

MAGOS ja BORI FEKETE (ungari)

Rahvamuusikaansambel Magos mängib traditsioonilist ungari rahvamuusikat, keskendudes peamiselt Transilvaania – Kalotaszegi, Mezőségi ja Székelyföldi – ning praeguse Ungari aladele jääva Szatmári ja Dunántúli meloodiatele.

Eesti kontsertidel astub Magosega lavale ka üks hetke andekamaid noori Ungari rahvalaulikuid Bori Fekete. Ainulaadselt sügava ja paindliku hääletämbriga lauljanna on jõudnud edukalt tegutseda juba mitmes žanris.

Ansamblisse kuuluvad Csaba Soós ja Márton Kovács (viiulid), Márton Éri (vioola), István Prihoda (kontrabass ja tšello) ning erikülalisena akordionist ja flöödimängija Soma Salamon.

Traditsioonilisele rahvamuusikaansamblile kohaselt mängitakse rohkesti tantsulugusid ja muidugi õpetatakse ka publik ungari tantse tantsima.

www.Magosfolkband.hu

www.facebook.com/magosegyuttes

rsz bori

 

Vaata lisainfot ka ülejäänud Hõimupäevade kontsertide kohta: https://www.facebook.com/events/667888677054461

Oluline teada:
* Kontserdile saavad tasuta kõik kuni 12-aastased lapsed (kaasa arvatud). Vältimaks lapse vanuse määramisega tekkida võivaid komplikatsioone, palume kaasa võtta vanust tõendav dokument.
* Raske puudega isiku saatja pääseb meie kontsertidele tasuta.
* Meie kontsertidele ei pääse ühegi loomaga sh kotis ja/või puuris olevate loomadega. Juht-, hüpo- ja abikoerad on teretulnud.

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
HÕIMUPÄEVADEKONTSERT: MEREMA (ersa) ja MAGOS ning BORI FEKETE (ungari) R 18.10.2019 19:00 Pärimusmuusika ait, Viljandi 4.00 - 6.00
Hinnainfo
4 € sooduspilet
6 € pilet
Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
Eesti Pärimusmuusika Keskus MTÜ
Tasuja pst 6 Viljandi 71011 Viljandimaa
4342050
folk@folk.ee
reg.nr: 80116582
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet Lamamiskontsert: Tuulikki Bartosik "Torm veeklaasis" Lamamiskontsert: Tuulikki Bartosik "Torm veeklaasis" Pärimusmuusika ait, Viljandi, Eesti 6.00 - 8.00
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Trio Dhoore Trio Dhoore Pärimusmuusika ait, Viljandi, Eesti 7.00 - 10.00
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!