logo
Ostukorv: 0
logo
Vali periood:
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Ooper 'Don Juan' / Опера 'Дон Жуан'

E 30.8.2021 19:00
Rahvusooper Estonia, Tallinn
Hea klient
 
Seoses epidemioloogilise olukorra halvenemisega kõikjal maailmas ning võimalike mitteprognoositavate piirangute kehtestamisega piiriületamisel kolmandatest riikidest, on ühes teatriga vastu võetud otsus tühistada Peterburi Kammerooperi esinemised 30. ja 31.augustil.
 
PDF-piletitele tehakse automaatne tagasiost ning Piletilevi kannab raha tagasi piletiostja kontole. 
 
Tavapileti omanikud saavad enda piletid tagastada kõikides Piletilevi müügipunktides, v.a Circle-K teenindusjaamad ja Viru Keskuse müügipunkt.
 
Pileteid saab tagastada kuni 03.09.2021. k.a.
 
Vabandame ebamugavuste pärast ja loodame, et olukord stabiliseerub peagi, et saaksime taas üheskoos kontserte nautida.
 
Peterburi Kammerooper

W. A. Mozart „Don Juan“

Lavastus: Juri Aleksandrov

Etendus on rahvusliku teatripreemia „Kuldne Mask“ nominent

Ooper „Don Juan ehk Liiderdaja karistus“ on üks suuremaid ja maailmas tuntumaid W. A. Mozarti oopereid. See kirjutati Pariisi teatri tellimusel 1897.a aastal, mille Mozart sai pärast ooperi „Figaro pulm“ edukat esietendust. Töö ooperikunsti šedöövri kallal võttis vaid pool aastat. Ooperi aluseks on teada-tuntud legend, mille peategelane Don Juan on vapper ja julge naiste võrgutaja.

Mozart ja libretist Lorenzo Da Ponte töö sujus kergelt ja esietendus Mozarti enda sõnul „väga kõlava eduga“. Eksisteerib dokumentaalselt kinnitamata legend sellest, et ajal, mil nad ooperit kirjutasid, kohtusid nad Prahas Casanovaga, kes oli neile konsultandiks.

Mozarti Don Juani tegelaskuju on aga mitmetahulisem: vaatamata paljudele „puudustele“, kutsub kangelane laia publiku hulgas esile sümpaatia. Mozart kirjutas hämmastavalt sügava ja tundelise teose, mis on täis kirgesid ning tegelaste teravaid kokkupõrkeid. „Don Juan“ on vaieldamatult üks Mozarti täiuslikemaid ning samal ajal keerulisemaid teoseid.  Muusikalises mõttes nõuab ooper täiuslikuks realiseerimiseks väljapaistvaid lauljavõimeid. „Don Juan“ on keeruline ka teatraalselt. Loo alapealkirjas, mille pani Mozart ise, sisaldub teatud vastuolu, mõistatus: drama giocosa – lõbus draama – mis see on? On see harv „ebamaine“ nali päikeseliselt geeniuselt, kes kinkis maailmale šedöövri, milles on huumor ja flirt paralleelselt tragöödiaga? Tegelikult on „Don Juani“ mõistatusi palju – see on üks maailma muusikakirjanduse mittelineaarsemaid ning mitmetasandilisemaid teoseid. Selles ongi tema keerukus, kuid samas ka voorus teatrite jaoks: see klassitsistlik teos pakub ammendamatuid võimalusi otsimaks uusi lavastuslikke lahendusi. Seda ooperimõistatust lahendas ka teater Peterburi Kammeroopera.

Klassikalises versioonis on kõik tegelased peale Don Juani teisejärgulised. nende tunded, mõtted ja tegemised on alati seotud peategelase tegevusega. Olgu selleks siis truu teener Leporello, tulihingeline Donna Elvira, uhke ja läbitungimatu Donna Anna, koketeeriv talupoja mõrsja Zerlina või siis Anna ja Zerlina peigmehed Ottavio ja Masetto.

Juri Aleksandrovi, teatri kunstilise juhi lavastatud „Don Juan“ on täiesti uus lähenemine kõigile tuttavale teosele, kus on põhirõhk asetatud Don Juani ümbruskonnale, teisejärguliste tegelaskujude tõlgendamisele.

Eksisteerib selline ettekujutus, et teater, mis suuda etendada „Don Juani“, võib mängida mistahes ooperit. Ooperitrupi väärtust hinnatakse just „Don Juani“ alusel, sest selles ooperis on kasutusel kõikvõimalikud häälte liigid, sealhulgas ka metsosopran, lüüriline sopran, bariton, bass…

Teatri Peterburi Kammeroopera kõrge esituslik meisterlikkus ja muusikaline kultuur annavad võimaluse muusikasõpradel seda etendust täies mahus nautida.

Sündmuse koduleht: http://www.fortius.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Ooper 'Don Juan' / Опера 'Дон Жуан' E 30.8.2021 19:00 Rahvusooper Estonia, Tallinn
Hinnainfo
Itaalia keeles eesti- ja venekeelsete subtiitritega
 
Etenduse kestvus: 3 tundi ja 10 minutit (ühe vaheajaga)
Vanusele: 16+
 
Pileteid tagastada ega vahetada ei saa
 
Hea klient
 
Koroonaviiruse leviku tõttu on valitsus otsustanud karmistada avalike ürituste, rahvakogunemiste ja spordiürituste piiranguid ning samuti on otsustanud vähendada siseüritustel osalejate arvu. Otsus jõustub 29. septembril 2020.
 
Teatri Peterburi Kammerooper etendused, mis olid planeeritud 12. ja 13. oktoobril, jälle lükkuvad edasi.
 
30. augustil 2021.a. mängitakse W.A. Mozarti ooperit “Don Juan“ (asendus etendusele “Armujook”, mis algselt pidi toimuma 12. aprillil 2020, mis tõsteti üle 12.10.2020, nüüd lükkub edasi 30.08.2021).
31. augustil 2021.a. mängitakse Dargomõžski romantilist ooperit “Esmeralda“ (algselt pidi toimuma 11.aprillil, mis tõsteti üle 13.10.2020, mis nüüd lükkub edasi 31.08.2021).
 
Ostetud piletid kehtivad uuteks kuupäevadeks.
 
Juhul kui teile uus kuupäev ei sobi, siis andke sellest teada aadressil tagasiost@piletilevi.ee, kirja sisus märkida enda tellimusenumber ning me kanname raha pileti ostnud kliendi kontole.
Tavapileti omanikud saavad enda piletid tagastada Piletilevi müügipunkides, v.a Circe-K teenindusjaamad ja Viru Keskuse müügipunkt.
Pileteid saab tagastada kuni 13.10.2020. k.a.
Toimumiskoht
Rahvusooper Estonia, Tallinn
Estonia pst 4 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Antrakt OÜ
Kalevipoja põik 3-80 Tallinn 13614 Harjumaa
svetlana_jantsek@hotmail.com
reg.nr: 11559957