Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Organica

P 16.8.2020 19:00 - L 22.8.2020 23:59
8.90 - 12.90
Näita kirjeldustPeida kirjeldus

Orelil Ulla Krigul, elektroonikal Ülo Krigul.

Orel on väga märgilise tähendusega pill. Teda nimetatakse teda suurustlevalt pillide kuningaks ja vanemal ajal suisa sõjapilliks. Enamikule meie seast seostub ta ehk luteri kirikukoraalide või siis pulma/ matusemarsiga.

Mis saab siis, kui kõrvaldada need traditsioonilised mustrid ning anda võimalus talle ligi astuda puhta lehena? Oleme jõudnud 21. sajandisse, ka orel tahaks enda peal uuendusi katsetada.

Selleks pöördus organist Ulla Krigul meie aja aktiivsete muusikute poole: Maria Faust – tema stilistika seostub jazzi, improvisatsiooni ning põhjamaisusega. Samas on temas parajal määral hullumeelsust, mis loob tema esitust kuulama minnes mõnusa uudishimuliku tunde, sest tegelikult iga kord näitab ta looming uut palet. Tema muusikaline baas tuleb eksperimentaalsest jazzist. Tema enda sõnul on see “ood laid- back feelingule ja tertsidele”.

Malle Maltis oma klassikalise, ent kaasaegse elektroakustilise helikeelega mõjub värskendava sõõmuna.
Sander Mölder on tundud TIKS-u nimelise tantsumuusika sarjast, samuti väga aktiivne elektronmuusik, kelle helikeel on ühtaegu kaasaegne ja võluv ning kes hiljuti tõi lavale oma esimese suure lavateose. Raul Ojamaa on tuntud ansamblist Miljardid, tegeleb nii pillimängimise, kui ka ansambli kõlalise kaubamärgiga. Peale selle produtseerib ta muusikat ka teistele artistidele (Lenna, Mick Pedaja,…) ja aeg-ajalt astub üles ka tema - klubis plaate mängides. Teda võiks iseloomustada kui elektroonilise muusiku ambitsiooniga bändimeest.

Mis juhtub, kui paluda sellise taustaga muusikutel kirjutada teosed orelile ja elektroonikale? Jääme uudishimulikult ootele ja loodame parimat, orgaanikat!

Sündmused
Sündmusi ei leitud
Osta pilet Organica Organica Niguliste kirik, Tallinn, Eesti 8.90 - 12.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Organica Organica Laurentiuse kirik, Kuressaare, Eesti 8.90 - 12.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Laadimine...
Lae uuesti