Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Dmitri Hvorostovski mälestuskontsert / Kонцерт,посвященный памяти Дмитрия Хворостовского

P 8.11.2020 19:00
Tartu Ülikooli aula
25.90 - 30.90

8. novembril  2020.aastal toimub Tartus kontsert, mis on pühendatud legendaarse laulja Dmitri Hvorostovski mälestusele.  Eelmise aasta kontserdit saatis publiku suur huvi, kontsert toimus täissaalile ja vaataje tagasiside oli väga positiivne. Sellepärast  otsustasime sellel aastal korraldada kontserdi uue kavaga, kus osalevad ka uued artistid.  Kontserdis osalevad Venemaa kuldtenor Jevgeni Juzhin (Peterburi), kes on võitnud D. Hvorostovski nimelise rahvusvahelise konkursi Londonis 2018. aastal ja bariton Peterburist Vladimir Tselebrovski.  Eestit esindavad selles kontserdis Rahvusooper Estonia  bariton Tamar Nugis, Rahvusooper Estonia sopran Olga Zaitseva ja Eesti üks parimaid klaverisaatjaid Piia Paemurru. Kõik need artistid ühinevad ühel laval, et meenutada Dmitri Hvorostovski kõige eredamaid eluhetki ja esitada tema kõige lemmikumaid ooperiaariaid ning estraadipalasid. Kontserdit saadab video koos eestikeelsete tiitritega, kus kõlavad D. Hvorostovski haruldased mälestused. Antud kontsert  pakub huvi kõikidele Dmitri Hvorostovski talendi austajatele ja ooperimuusika armastajatele ning kindlasti rikastab Tallinna ja Eesti kultuurisündmuste kalendrit  särava ja meeldejääva üritusega.

Jevgeni Juzhin (tenor, Peterburi) on Peterburi Rimski-Korsakovi nimelise konservatooriumi vilistlane, teda nimetatakse Venemaa kuldtenoriks ja „XXI sajandi Lemeševiks”.
• Rahvusvahelise konkursi „Romansiada” võitja (2006)
• „Romansiadi” finaali žürii liige (2015-2018),
• 2018. aastal Londonis toimunud rahvusvahelise  D. Hvorostovski nimelise konkursi Kuldmedali ja ooperi kategoorias Esimese preemia võitja
• Venemaa Föderatsiooni valitsuse preemia kahekordne laureaat. Viimased 10 aastat esineb aktiivselt erinevates maailma riikides – Venemaal, Lätis, Eestis, USAs, Iisraelis, Prantsusmaal, Soomes ja paljudes muudes. 

Vladimir Tselebrovski
• Kareelia Vabariigi teeneline artist
• Rahvusvahelise festival-konkursi “Klassikalise romansi kolm ajastut“ laureaat (Peterbri 2003)
• Rahvusvahelise kammerlaulu konkursi „ Merevaigu ööbik“ laureaat (Kaliningrad 2008)
• Konkursi “Romansi kevad” laureaat  (Peterburi 2010)  
• Rahvusvahelise konkursi Terre dei Fieschi laureaat (Itaalia 2012)
2004. aastal lõpetas Vladimir Tselebrovski lõpetas Peterburi Rimski-Korsakovi nimelise  Riikliku konservatooriumi.  Ta stažeeris Peterburi Maria teatri noorte lauljate akadeemias.
2003. aastast   Maria teatri noorte lauljate akadeemia solist
2009 – 2011 – Peterburi muusikalise komöödia teatri solist
2015 – 2017 – Peterburi laste muusikalise teatri „Zazerkalje“ solist
2018. aastast – Kammermuusika teatri “Peterburi Oopera” solist  
Osaleb Maria teatri erinevates muusikaprojektides ja Venemaa ning Euroopa muusikafestivalides. Tegeleb aktiivse kontserttegevusega.

Olga Zaitseva omandas bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 2012. aastal dotsent Pille Lille ja prof. Jaakko Ryhäneni lauluklassis. Magistrikraadi omandas ta samas interpretatsioonipedagoogikas klassikalise laulu erialal. Ta on täiendanud end prof. Ingrid Kremlingi, Elizabeth Wilke ja Yandwiga Rappé meistriklassides Poolas. Zaitseva on pälvinud I koha Peterburi konkursil „Laulul on naise nägu“ (2008), eriauhinna III ja VII rahvusvahelisel konkursil „Ooper, mägede hing“ Poolas (2008 ja 2012), osalenud Klaudia Taevi nimelisel rahvusvahelisel noorte ooperilauljate konkursil ja võitnud kaks eripreemiat Vello Jürnale pühendatud teisel vabariiklikul vokalistide konkursil (2012). Aastal 2015 võitis Olga Zaitseva Kristallkingakese auhinna noorele teatriinimesele esimeste märkimisväärsete lavatööde eest.

Tamar Nugis on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning täiendanud end Sibeliuse Akadeemias. 2013. aastal võitis Tamar Vello Jürnale pühendatud II vabariiklikul vokalistide konkursil I preemia ja parima laulu eripreemia. Ta on esinenud muusikalistes suurvormides solistina alates aastast 2009 ja ooperites, operettides ning muusikalides alates aastast 2015. Tema viimaseks muusikalirolliks on Javert lavastuses „Hüljatud“ (Vanemuine).

Piia Paemurru lõpetas 1986. a. Tallinna Konservatooriumi prof. Laine Metsa klaveriklassis ja kaitses magistrikraadi klaveri erialal 1999. aastal. Praegu töötab ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lauluosakonnas klaverisaatjana.
Piia Paemurru on nii solisti kui ka ansamblistina esinenud Eestis, Soomes, Rootsis, Taanis, Saksamaal, Venemaal, Lätis ja Leedus. Kontserditegevus on teda kokku viinud selliste lauljatega nagu Eilene Hannan, Rhoda Achieng, Virgilijus Noreika, Jaakko Ryhänen, Margarita Voites, Mati Palm, Pille Lill, Nadia Kurem, Hanna-Liina Võsa, Oliver Kuusik, Aare Saal, Kädy Plaas, Marion Melnik, Priit Volmer, Angelika Mikk, René Soom, Teele Jõks, Helen Lokuta, Pirjo Püvi, Angelika Klas-Fagerlund ja teised. Tema ansamblipartneriteks on olnud mitmed instrumentalistid, nende hulgas Mari Tampere-Bezrodny, Peeter Paemurru, Anna-Liisa Bezrodny, ja Vahur Vurm.
Piia Paemurru on pälvinud mitmel lauljate võistlustel parima klaverisaatja eripreemia, sealhulgas viiel korral rahvusvahelisel Klaudia Taevi nimelisel ooperilauljate konkursil.

Usume, et antud kontsert pälvib nii kohalike elanike kui ka Tallinna külaliste tähelepanu ja lisab Eestile veel rohkem tuntust ka rahvusvahelises ooperimaailmas.

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
Dmitri Hvorostovski mälestuskontsert / Kонцерт,посвященный памяти Дмитрия Хворостовского P 8.11.2020 19:00 Tartu Ülikooli aula 25.90 - 30.90
Hinnainfo
Piletid kuni 01.09 - 25€ - 30€ (sõltuvalt istekohast)
Piletid alates 02.09  - 30€ - 35€ (sõltuvalt istekohast)
 
Sissepääs alates 18:00
Kestus 2h, ühe vaheajaga
Soovitatav vanus 3+
Toimumiskoht
Tartu Ülikooli aula
Ülikooli 18 Tartu Lõuna-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Hibiscus Group OÜ
Viadukti tn 20 Tallinn Harjumaa
5019337
reg.nr: 12338632
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Sündmus on peatatud Itaalia laulude ja vene romansside bukett / Букет итальянских песен и русских романсов (28.03 asendus) PeatatudPeatatudItaalia laulude ja vene romansside bukett / Букет итальянских песен и русских романсов (28.03 asendus) Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Seebimulli show ''Pöial-Liisi'' / Шоу мыльных пузырей ''Дюймовочка'' (17.05 kell 17:00 asendus) Seebimulli show ''Pöial-Liisi'' / Шоу мыльных пузырей ''Дюймовочка'' (17.05 kell 17:00 asendus) Vene Kultuurikeskus, Tallinn, Eesti 5.90 - 25.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet Dmitri Hvorostovski mälestuskontsert / Kонцерт,посвященный памяти Дмитрия Хворостовского Dmitri Hvorostovski mälestuskontsert / Kонцерт,посвященный памяти Дмитрия Хворостовского Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja, Eesti 20.90 - 35.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!