logo
Ostukorv: 0
logo
Vali periood:
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

"TRIBUTE TO MONICA ZETTERLUND" LIINA SAAR & BAND / JÕULUJAZZ 2021

R 10.12.2021 19:00
Kumu Auditoorium
15.90 - 20.90
Jõulujazz 2021
TRIBUTE TO MONICA ZETTERLUND“
LIINA SAAR & BAND
Reede, 10. detsember kell 19.00 Kumu auditoorium
 
Aastal 1964 ilmus maailmakuulsal jazzpianistil Bill Evansil ja Monica Zetterlundil album „Waltz for Debby“, mis lennutas Rootsi armastatud lauljatari rahvusvahelise jazzipubliku tähelepanu keskmesse. 10. detsembri õhtul taaselustavad Liina Saar ja Jürmo Eespere klaveritrio albumi, mis on maiuspala tõelisele jazzmuusika gurmaanile.
 
Liina Saar sai Monica Zetterlundi loominguga lähemalt tuttavaks tudengiaastail Rootsis. „Nende kuue õpinguaasta jooksul kerkis Monica nimi korduvalt esile ja ma adusin lauljatari suurt panust Rootsi jazzmuusikasse. Just muusika põhjamaine tõlgendus ja Monica Zetterlundi mahe hääletämber on jätnud minusse soovi tema muusikat ühel päeval ka ise esitada,” ütleb Liina Saar.
 
Rootsi laulja-näitleja Monica Zetterlundi rahvusvahelisest tähelennust on möödas pea 60 aastat, kuid tema hääl ja esituslaad on Rootsi kuulajatele sügavalt hinge pugenud. 2013. aastal valmis lauljatari eluloo põhjal film „Waltz for Monica“, mis pälvis Rootsi filmiauhindade Guldbagge jagamisel 11 nominatsiooni ja võitis 3 auhinda. Film, kus kõlasid albumi „Waltz for Debby” laulud, võeti väga soojalt vastu ka Eesti filmisõprade poolt. Monica Zetterlund ise mängis elu jooksul rohkem kui 10 filmis ja salvestas paarkümmend albumit jazziklassika ja Rootsi heliloojate muusikaga.
 
Ameeriklast Bill Evansit peetakse üheks kõige silmapaistvamaks ja mõjukamaks post-bop'i pianistiks. Tema unikaalsed harmooniavalikud, helikeel ja mängulaad inspireerisid mitme põlvkonna jazzmuusikuid. Bill Evans mängis ka Miles Davise bändis ning nad salvestasid koos maailma enim müüdud jazzplaadi „Kind of Blue”.
 
Legendaarse albumi „Waltz for Debby” värske tõlgendus Liina Saare ja Jürmo Eespere klaveritrio poolt toob selle muusika Eesti publikule lähemale. Et need lood jõuaksid sügavale kuulajate südameisse kõlavad kontserdil mitmed laulud eesti keeles Jan Kaus’i suurepärastes tõlgetes.
 
Laulja-helilooja Liina Saar on kirjutanud hulga meeldejäävaid laule ansamblitele Ajavares, MiaMee, Verbarium jt. Lauljatari viimane album „Õhtulaulud“ ilmus 2019. aastal ja sai sooja poolehoiu osaliseks. Liina Saar on õppinud jazzmuusikat Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, Rootsi Kuninglikus Muusikaakadeemias ja Göteborgi Muusikaakadeemias ning just seetõttu peab oluliseks võimalust tutvustada Monica Zetterlundi muusikat ka Eesti publikule. Põneva kõlavärvi lisab Jürmo Eespere, Mihkel Mälgandi ja Eno Kollomi musitseerimisele flöödimängija ja saksofonist Markus Anthony Eermann. Markuse meloodiline ja samas tehniliselt kõrgetasemeline pillimäng on varasemalt kõlanud mitmetes mainekates Eesti ja välismaistes koosseisudes.
 
Koosseis:
Liina Saar – laul
Jürmo Eespere – klaver
Markus Anthony Eermann – flööt, tenorsaksofon
Mihkel Mälgand – kontrabass
Eno Kollom – trummid

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht Hind  
"TRIBUTE TO MONICA ZETTERLUND" LIINA SAAR & BAND / JÕULUJAZZ 2021 R 10.12.2021 19:00 Kumu Auditoorium 15.90 - 20.90
Hinnainfo
Täishind 20.-, soodushind 15.- 
 
Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).
 
Vastavalt valitsuse poolt kehtestatud regulatsioonidele ja ohutu kontserdielamuse tagamiseks on kontserdile lubatud vaid nakkusohutuse kontrolli läbinud isikud. 
 
Külastajal tuleb esitada sissepääsus üks järgmistest tõenditest koos isikut tõendava dokumendiga:
 
1.       COVID-19 vaktsineerimiskuuri läbimise tõend
2.       COVID-19 läbipõdemise tõend
 
Kuni 18 aastastele (k.a.) ei ole vaktsineerimispassi esitamine nõutav! (dokument kaasa!)
 
COVID tõendi peavad esitama ka 12 aasta 3 kuu kuni 17 aasta (k.a.) vanused noored, kuid vaktsineerimiskuuri läbimise või haiguse läbipõdemise tõendi kõrval kehtib alaealistele ka koroonaviiruse PCR või antigeen kiirtesti negatiivse tulemuse tõend.
 
Alla 12 aasta 3 kuu (k.a.) vanustel ei ole COVID tõendi ega testi tulemuse esitamine nõutav! (dokument kaasa!)
 
Toimumiskoht
Kumu Auditoorium
Weizenbergi 34 / Valge 1 Tallinn Põhja-Eesti Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee
reg.nr: 80100158
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Osta pilet TOBIAS TAMMEARU TRIO / JÕULUJAZZ 2021 PopulaarnePopulaarneTOBIAS TAMMEARU TRIO / JÕULUJAZZ 2021 Kumu Auditoorium, Eesti 10.90 - 15.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet TRIO MAAG & ISABEL BERMEJO (Eesti-Hispaania) / JÕULUJAZZ 2021 PopulaarnePopulaarneTRIO MAAG & ISABEL BERMEJO (Eesti-Hispaania) / JÕULUJAZZ 2021 Kumu Auditoorium, Eesti 15.90 - 20.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet "TRIBUTE TO JACO PASTORIUS" Janno Trump, Raul Vaigla, Mihkel Mälgand & Band / JÕULUJAZZ 2021 PopulaarnePopulaarne"TRIBUTE TO JACO PASTORIUS" Janno Trump, Raul Vaigla, Mihkel Mälgand & Band / JÕULUJAZZ 2021 Kumu Auditoorium, Eesti 15.90 - 20.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet MARC RIBOT'S CERAMIC DOG "Hope" (USA) / JÕULUJAZZ 2021 PopulaarnePopulaarneMARC RIBOT'S CERAMIC DOG "Hope" (USA) / JÕULUJAZZ 2021 Kumu Auditoorium, Eesti 30.90 - 35.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet PILLIKUD / JÕULUJAZZ 2021 PopulaarnePopulaarnePILLIKUD / JÕULUJAZZ 2021 Kumu Auditoorium, Eesti 10.90 - 15.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!