Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

TRILOK GURTU BAND (India) / Jazzkaar 2020

L 18.4.2020 18:30
Vaba Lava Tallinna teatrikeskus
Festival Jazzkaar 2020 toimub oktoobris uuendatud prograammiga
 
Festival Jazzkaar 2020 korraldusmeeskond annab teada, et seoses Eestis väljakuulutatud eriolukorraga ning koroonaviirusest tingitud terviseriskidega ei toimu festival Jazzkaar 2020 käesoleval aastal 17.-26. aprillini 2020, vaid leiab aset 9.-14. oktoobrini 2020 Telliskivi Loomelinnakus.  
 
Festival Jazzkaar 2020 lükkub edasi 9.-14. oktoobriks 2020 muutes Vaba Lava ja Fotografiska Tallinna sügises Telliskivi Loomelinnakus jazzimekaks. Oleme alustanud läbirääkimisi kõikide aprillis festivalil esinema pidanud artistidega ning loodame, et võimalikult paljudel neist õnnestub meie jazzisõpru rõõmustada ka oktoobrikuus. Uue festivali programmis leidub ka nüüd festivalile pikisilmi oodatud artiste nagu Rymden (Norra-Rootsi) ja Niklas Paschburg (Saksamaa) ning mitmeid kodumaiseid lemmikuid. Täpsustatud info artistide osas anname 31. märtsiks 2020.
 
Kahjuks ei saa täpselt sama kavaga festivali Jazzkaar 2020 üle viia aprillist oktoobrisse, sest suur osa festivalil esinevatest artistidest on maailma olulisemad jazzmuusikud ning nende tuuri- ja kontserdigraafikud on lepitud kokku väga pikaajaliselt. Küll aga on mitmed välismaised artistid ja paljud kodumaistest muusikutest kinnitanud oma osalust sügisesel jazzipeol. Täname mõistva suhtumise ja koostöö eest kõiki oma partnereid ning hoiame avalikkust ja kõiki jazzisõpru edasisega kursis.
 
Keerulisse olukorda sattunud festival Jazzkaar kutsub kultuurisõpru üles vahetama kontserdi piletid sama artisti kontserdiks uuel kuupäeval või oma piletiostuga toetama festivali ellujäämist. Mõistame, et uuenenud festivali toimumisaeg ei pruugi kõigile jazzisõpradele sobida ning festival Jazzkaar 2020 pakub võimalust piletite tagastuseks või vahetuseks perioodil 1.-30. aprillini 2020. Täpsemad vahetuse ja tagastuse juhtnöörid avalikustatakse 31. märtsil 2020.
 
Jazzkaare meeskond jätkab tööd nii rahvusvaheliste kui ka Eesti muusikute kontsertidele uute toimumisaegade leidmiseks. Täpsustatud infot anname hiljemalt 31. märtsiks 2020. 
 
Hoiame üksteist ja tervist!
Jazzkaar

 

Jazzkaar 2020
TRILOK GURTU BAND (India)
Laupäev, 18. aprill 2020 kell 18.30 Vaba Lava

Kašmiirist pärit Trilok Gurtu on üks maailma tuntumaid löökpillimängijad ja heliloojad. Ta alustas tabla-mängu viie aastaselt ning teda võib pidada India muusika meistriks, kes on ida ja lääne muusika nüansside ühendamisel korda saatnud rohkem kui keegi teine. Tema seiklusaldis muusikaline vaim on mitme aastakümne vältel loonud, esitanud ja salvestanud muusikat, mis liidab kõikide mandrite kultuure.

Trilok Gurtu muusikutee sai alguse 1970. aastatel, mil asutas oma esimese bändi Waterfront. 1976 lendas ta Ameerikasse ja üritas astuda Berklee muusikakolledžisse, taskus Charlie Mariano soovitus – kuid ebaõnnestunult ja ta läks edasi Saksamaale. Tutvumine mitmete andekate muusikutega viis teda intrigeerivate koostöödeni – koos trompetist Don Cherriyga musitseerimisest sai alguse India muusika põimimine jazziga. 1988. aastal liitus Trilok Gurtu John McLaughlini trioga, millega salvestati nelja aasta vältel kaks plaati ja anti hulgaliselt kontserte kõikjal maailmas. McLaughlini trioga esines Gurtu 1990. aastal ka Pärnus, festivalil Fiesta International. Lisaks on Trilok Gurtu esinenud Jazzkaarel 2002. ja 2012. aastal Jan Garbarekiga ning 2011. aastal Viljandi Pärmusmuusika festivalil.

1990. aastate algul kohtus Trilok Gurtu Weather Reporti legendaarse asutaja Joe Zawinuliga, musitseeris koos temaga mitmel Euroopa festivalil ja salvestas plaadi "Crazy Saints", millel teiste seas osales ka Pat Metheny. Kümnendi lõpus pani Gurtu kokku muusikakultuure ühendava ansambli The Glimpse. Oma muusikaliste mõjutajate seas mainib Gutu.Thelonious Monki, John Coltrane-i, Jimi Hendrixit ja James Browni. Mitmel aastal on Gurtu hääletatud maailma parimaks trummariks ajakirja DownBeat küsitlustes, ta on osalenud ligi 40 albumi salvestusel ning 2020. aasta kevadel on oodata tema uut kauamängivat.

"Me loome sildu mitte barjääre," kõlab lühikokkuvõte tema muusikalisest filosoofiast.

Koosseis:
Trilok Gurtu – perkussioon, vokaal
Frederik Köster – trompet
Sabri Tulug Tirpan – klaver, klahvpillid
Jonathan Cuniado – bass

Koduleht: https://www.trilokgurtu.com/
Facebook: https://www.facebook.com/trilokgurtu/
Spotify: https://open.spotify.com/artist/6vN6bIVUA9rT1gCreTIcAM?si=SJePpMMzQZ-bv-4fMkBIjA

 

Festivali Jazzkaar 2020 toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Festivali peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on My City Hotel, BMW Inchcape, Tallink ja Aktaprint. Legendaarse jazzlaulja Dee Dee Bridgewateri kontserti esitleb Viru Keskus. Seesam kindlustus toob kuulajateni oma generatsiooni säravaima jazzvokalisti Cécile McLorin Salvanti kontserdi. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike, Telliskivi Loomelinnak ja Fotografiska Tallinn. Toetavad Reval Café, Overall, MyFitness, Kodupaber, NOBE ja ERR. Oma maade muusikuid aitavad Eestisse tuua Prantsuse Instituut, Hispaania Suursaatkond, Brasiilia Suursaatkond, Norra Suursaatkond.

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
TRILOK GURTU BAND (India) / Jazzkaar 2020 L 18.4.2020 18:30 Vaba Lava Tallinna teatrikeskus
Hinnainfo
Täishind 30.-, soodushind 25.-* / Ühispilet täishind 35.-, soodushind 30.-*
Alates 1.04.2020 täishind 35.-, soodushind 30.-* / Ühispilet täishind 40.-, soodushind 35.-*
 
Ühispilet tagab sissepääsu ka järgnevale kontserdile Fotografiskas – 18.04.2020 kell 20.00 Siim Aimla Funk Band
 
*Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).
 
5€ lisapileti saab järgnevale kontserdile Fotografiskas soetada ka hiljem, ostmiseks sisesta Vaba Lava piletil olev sooduskood järgneva Fotografiska kontserdi sooduskoodi väljale või osta lisapilet kohapealt. 
Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee
reg.nr: 80100158
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Sündmus on peatatud AVERY*SUNSHINE (USA) / Jazzkaar 2020 PeatatudPeatatudAVERY*SUNSHINE (USA) / Jazzkaar 2020 Eesti Rahva Muuseum, Tartu, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud JAZZKAAR 2020 FESTIVALIPASS PeatatudPeatatudJAZZKAAR 2020 FESTIVALIPASS - Vaba Lava, Fotografiska, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Välja müüdud Jazzkaar 2020 päevapass / day ticket: REEDE 17. APRILL Välja müüdudVälja müüdudJazzkaar 2020 päevapass / day ticket: REEDE 17. APRILL - Vaba Lava, Fotografiska, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud VAIKO EPLIK & KRISTJAN RANDALU "Kooskõla lahkhelid" / Jazzkaar 2020 PeatatudPeatatudVAIKO EPLIK & KRISTJAN RANDALU "Kooskõla lahkhelid" / Jazzkaar 2020 Vaba Lava Tallinna teatrikeskus, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud SOOÄÄR-YARALYAN-OUNASKARI (Eesti-Soome) / Jazzkaar 2020 PeatatudPeatatudSOOÄÄR-YARALYAN-OUNASKARI (Eesti-Soome) / Jazzkaar 2020 Fotografiska Tallinn, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!