Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

TÕNU NAISSOO ELECTRIC TRIO with MIHKEL MÄLGAND & AHTO ABNER / Jazzkaar 2020

L 18.4.2020 17:00
Fotografiska Tallinn
Festival Jazzkaar 2020 toimub oktoobris uuendatud prograammiga
 
Festival Jazzkaar 2020 korraldusmeeskond annab teada, et seoses Eestis väljakuulutatud eriolukorraga ning koroonaviirusest tingitud terviseriskidega ei toimu festival Jazzkaar 2020 käesoleval aastal 17.-26. aprillini 2020, vaid leiab aset 9.-14. oktoobrini 2020 Telliskivi Loomelinnakus.  
 
Festival Jazzkaar 2020 lükkub edasi 9.-14. oktoobriks 2020 muutes Vaba Lava ja Fotografiska Tallinna sügises Telliskivi Loomelinnakus jazzimekaks. Oleme alustanud läbirääkimisi kõikide aprillis festivalil esinema pidanud artistidega ning loodame, et võimalikult paljudel neist õnnestub meie jazzisõpru rõõmustada ka oktoobrikuus. Uue festivali programmis leidub ka nüüd festivalile pikisilmi oodatud artiste nagu Rymden (Norra-Rootsi) ja Niklas Paschburg (Saksamaa) ning mitmeid kodumaiseid lemmikuid. Täpsustatud info artistide osas anname 31. märtsiks 2020.
 
Kahjuks ei saa täpselt sama kavaga festivali Jazzkaar 2020 üle viia aprillist oktoobrisse, sest suur osa festivalil esinevatest artistidest on maailma olulisemad jazzmuusikud ning nende tuuri- ja kontserdigraafikud on lepitud kokku väga pikaajaliselt. Küll aga on mitmed välismaised artistid ja paljud kodumaistest muusikutest kinnitanud oma osalust sügisesel jazzipeol. Täname mõistva suhtumise ja koostöö eest kõiki oma partnereid ning hoiame avalikkust ja kõiki jazzisõpru edasisega kursis.
 
Keerulisse olukorda sattunud festival Jazzkaar kutsub kultuurisõpru üles vahetama kontserdi piletid sama artisti kontserdiks uuel kuupäeval või oma piletiostuga toetama festivali ellujäämist. Mõistame, et uuenenud festivali toimumisaeg ei pruugi kõigile jazzisõpradele sobida ning festival Jazzkaar 2020 pakub võimalust piletite tagastuseks või vahetuseks perioodil 1.-30. aprillini 2020. Täpsemad vahetuse ja tagastuse juhtnöörid avalikustatakse 31. märtsil 2020.
 
Jazzkaare meeskond jätkab tööd nii rahvusvaheliste kui ka Eesti muusikute kontsertidele uute toimumisaegade leidmiseks. Täpsustatud infot anname hiljemalt 31. märtsiks 2020. 
 
Hoiame üksteist ja tervist!
Jazzkaar

 

Jazzkaar 2020
TÕNU NAISSOO ELECTRIC TRIO with MIHKEL MÄLGAND & AHTO ABNER 
Laupäev, 18. aprill 2020 kell 17.00 Fotografiska

Tõnu Naissoo on Eesti kõige staaźikam ja mitmekülgseim jazzpianist, mängides klaverit, süntesaatoreid, elektroonilised klahvpille, hammondorelit ja orelit – ta on kõigi klahvpillide hingeelu tundma õppinud ja oskab arvestada nende iseärasustega. Oma debüütalbumini jõudis Tõnu Naissoo väga noorena, kui omaaegse Nõukogude Liidu tingimustes avanes võimalus avaldada pianisti kontsertpalad legendaarselt 1967. aasta Tallinna rahvusvaheliselt jazzifestivalilt. Praeguseks on Tõnu Naissool salves rohkem kui 15 heliplaati, neist 11 on ilmunud Jaapanis. 2014. aastal  andis Norra label Jazzaggression Records välja Tõnu Naissoo trio CD salvestustega aastaist 1967 – 1969, ta on esinenud ka koos DJ’dega ning klubilavadel elektroonilise jazzi kooslusega Eclectic Electric. Heliloojana on ta kirjutanud rohkesti teatri- ja filmimuusikat, millede seast tuntuim on koos isaga kirjutatud muusika menufilmile „Viimne rekliikvia“. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias jagab Tõnu Naissoo dotsendina noortele jazzmuusikutele improvisatsioonitarkust.

Jazzkaarel astub Tõnu Naissoo koos Mihkel Mälgandi ja Ahto Abneriga üles Electric Triona, mille pilliarsenali moodustavad bass, trummid ning külluslik valik klahvpille. Andekas Eesti bassist Mihkel Mälgand on osalenud üle 80 plaadi salvestusel ja on mänginud koos paljude jazzi tippnimedega – Nils Landgreni, Dave Liebmani, Randy Breckeri, Tim Hagansi, Kurt Ellingi ja Raivo Tafenauga. 2018. aastal pälvis ta Danske Jazziauhinna parima jazzartisti kategoorias. Silmapaistev trummar Ahto Abner on õppinud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia jazzmuusika osakonnas löökpille ning teinud koostööd mitmete džässprojektide-ja popartistidega: Kadri Voorand Quartet, MiaMee, Oleg Pissarenko Band, Sofia Rubina, Ewert Sundja, Dave Benton jpt. Tema annet jagub ka pedagoogitööks TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rütmimuusika eriala juhina. Tippmuusikutest trio kontserdil saab kuulda palasid peatselt ilmuvalt heliplaadilt.

Koosseis:
Tõnu Naissoo – klahvpillid
Mihkel Mälgand – bass
Ahto Abner – trummid

 

Festivali Jazzkaar 2020 toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Festivali peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on My City Hotel, BMW Inchcape, Tallink ja Aktaprint. Legendaarse jazzlaulja Dee Dee Bridgewateri kontserti esitleb Viru Keskus. Seesam kindlustus toob kuulajateni oma generatsiooni säravaima jazzvokalisti Cécile McLorin Salvanti kontserdi. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike, Telliskivi Loomelinnak ja Fotografiska Tallinn. Toetavad Reval Café, Overall, MyFitness, Kodupaber, NOBE ja ERR. Oma maade muusikuid aitavad Eestisse tuua Prantsuse Instituut, Hispaania Suursaatkond, Brasiilia Suursaatkond, Norra Suursaatkond.

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
TÕNU NAISSOO ELECTRIC TRIO with MIHKEL MÄLGAND & AHTO ABNER / Jazzkaar 2020 L 18.4.2020 17:00 Fotografiska Tallinn
Hinnainfo
Täishind 15.-, soodushind 10.-* 
Alates 1.04.2020 täishind 18.-, soodushind 13.-* 

*Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).
 
Toimumiskoht
Fotografiska Tallinn
Telliskivi 60a-8 Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee
reg.nr: 80100158
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Sündmus on peatatud AVERY*SUNSHINE (USA) / Jazzkaar 2020 PeatatudPeatatudAVERY*SUNSHINE (USA) / Jazzkaar 2020 Eesti Rahva Muuseum, Tartu, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud JAZZKAAR 2020 FESTIVALIPASS PeatatudPeatatudJAZZKAAR 2020 FESTIVALIPASS - Vaba Lava, Fotografiska, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Välja müüdud Jazzkaar 2020 päevapass / day ticket: REEDE 17. APRILL Välja müüdudVälja müüdudJazzkaar 2020 päevapass / day ticket: REEDE 17. APRILL - Vaba Lava, Fotografiska, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud VAIKO EPLIK & KRISTJAN RANDALU "Kooskõla lahkhelid" / Jazzkaar 2020 PeatatudPeatatudVAIKO EPLIK & KRISTJAN RANDALU "Kooskõla lahkhelid" / Jazzkaar 2020 Vaba Lava Tallinna teatrikeskus, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud SOOÄÄR-YARALYAN-OUNASKARI (Eesti-Soome) / Jazzkaar 2020 PeatatudPeatatudSOOÄÄR-YARALYAN-OUNASKARI (Eesti-Soome) / Jazzkaar 2020 Fotografiska Tallinn, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!