logo
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

TÕNU NAISSOO ELECTRIC GROUP / Jazzkaar 2021

R 16.4.2021 20:00
Fotografiska Tallinn
Hea Klient!
 
Seoses Eestis väljakuulutatud piirangutega lükkub 16.-23. aprillini 2021 toimuma pidanud festival Jazzkaar 2021 suvisesse hooaega ja toimub esmakordselt augustis, leides aset 23.-31. augustini 2021 Telliskivi Loomelinnakus Vabal Laval ja Fotografiska Tallinnas. Kevadesse jääb 27. mail toimuv Dee Dee Bridgewateri ja Estonian Dream Big Bandi kontsert.
 
Augustikuise festivali programmi plaanime avalikustada mai lõpus. Kui aprillikuusse planeeritud kontsert õnnestub edasi tõsta, jäävad uuel kuupäeval kehtima juba ostetud piletid. Kui aprillikuusse planeeritud kontserti ei õnnestu edasi tõsta, ostame piletid tagasi. Täpsem info jõuab Teie e-mailile koos uue kava avalikustamisega.
 
Juhul kui uus kuupäev teile ei sobi või kui kontserti ei õnnestu edasi lükata, saab pileteid tagastada või vahetada Jazzkaare kinkekaardi vastu  perioodil 12.03.2021 kuni 1 kuu peale uue kava avalikustamist. Tagasiostu või vahetuse soovist andke teada siin.
 
Festival Jazzkaar kutsub kultuurisõpru toetama festivali jättes piletid tagasi müümata.   
 
Festivali info 6660030 ja piletid@jazzkaar.ee
 
Jazzkaar 2021
TÕNU NAISSOO ELECTRIC GROUP
Reede, 16. aprill 2021 kell 20.00 Fotografiska Tallinn
 
Eesti staažikaim ja mitmekülgseim jazzpianist tänavu oma 70. sünnipäeva tähistav Tõnu Naissoo armastab erinevaid klahvpille mängides klaveri kõrval ka süntesaatoreid, elektrilisi klahvpille ja hammondorelit. Oma debüütalbumi salvestas ta 16.aastasena, mil firma “Melodija” tegi noorele pianistile ettepaneku salvestada tema esituses legendaarsel 1967. aasta Tallinna rahvusvahelisel jazzifestivalil kõlanud palad. Praeguseks on Tõnu Naissoo salvestanud üle 30 omanimelise  heliplaadi, neist 15 on ilmunud Jaapanis. 2014. aastal andis Norra label JazzAggression Records välja Tõnu Naissoo trio albumi salvestustega aastaist 1967-1969. Pianist on esinenud ka koos DJ’dega ning klubilavadel elektroonilise jazzi kooslusega Eclectic Electric. Heliloojana on ta kirjutanud rohkesti teatri- ja filmimuusikat, neist tuntuim on koos isaga loodud muusika menufilmile „Viimne rekliikvia“. On teinud 6 kontserttuuri Jaapanisse ning viimasel ajal on Tõnu Naissoo esinenud taas ka soolopianistina ja erinevates ansamblikoosseisudes Moskvas, Peterburis, Jaroslavlis ja Arhangelskis ning Moskva plaadifirma ArtBeat on välja andnud 4 albumit.
 
Electric Trio mõte on olnud Naissool ammu, sest elektrilised klahvpillid on teda huvitanud 1970-ndatest. Neid on ta kasutanud varem teatri- ja filmimuusikat komponeerides, aga ka progeroki grupis „Kaseke“. 2019. aaastal salvestas ta Electric Trioga plaadikava, mille esitluskontsert saab teoks Jazzkaarel. Seekord astub Naissoo koos Mihkel Mälgandi, Ahto Abneri ning Mathieu Spaeteriga üles Electric Groupina, mille pilliarsenali moodustavad kitarr, basskitarrid, trummid ning külluslik valik klahvpille.
 
Andekas Eesti bassist Mihkel Mälgand on osalenud rohkem kui 80 plaadi salvestusel ja on mänginud koos paljude jazzi tippnimedega nagu Nils Landgren, Dave Liebman, Randy Brecker, Tim Hagans, Kurt Elling, Raivo Tafenau jt. 2018. aastal pälvis ta Danske Jazziauhinna Aasta Jazzmuusiku kategoorias.
 
Silmapaistev trummar Ahto Abner on koostööd teinud mitmete jazz- ja popartistidega nagu Kadri Voorand Quartet, MiaMee, Oleg Pissarenko Band, Sofia Rubina, Ewert Sundja, Dave Benton jpt. Tema annet on jagunud ka pedagoogitööks TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia rütmimuusika osakonnas.
 
Prantsuse kitarrist, helilooja, arranžeerija ning produtsent Mathieu Spaeter on 20-aastase kogemuspagasiga, mis omandatud Prantsusmaal ja Inglismaal. Tänu mitmekülgsususele (jazz, blues, latin, funk, rock, hard-rock) ning meisterlikkusele nii elektrilisel kui ka akustilisel kitarril, on ta väga nõutud nii stuudios kui ka kontserdilavadel. Mathieu jaoks on oluline muusikat jagada ning lisaks muusikutööle on ta ka suurepärane pedagoog – pühendunud ning põhjalik, õpilaste poolt väga hinnatud ning ta õpetab täna ka Georg Otsa nimelises muusikakoolis Eestis.
 
Tippmuusikutest kvarteti kontserdil saab kuulda palasid värskelt ilmunud heliplaadilt.
 
Koosseis:
Tõnu Naissoo – klahvpillid, süntesaatorid
Mihkel Mälgand – basskitarrid
Ahto Abner – trummid
Mathieu Spaeter – kitarrid

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
TÕNU NAISSOO ELECTRIC GROUP / Jazzkaar 2021 R 16.4.2021 20:00 Fotografiska Tallinn
Hinnainfo
Täishind 18.-, soodushind 13.-*
Alates 12.04.2021 täishind 20.-, soodushind 15.-*
 
Müügil 30.- toetajapilet - sinu võimalus toetada Jazzkaare järjepidevust
 
*Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).
 
Toimumiskoht
Fotografiska Tallinn
Telliskivi 60a-8 Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee
reg.nr: 80100158
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Sündmus on peatatud DIRTY LOOPS (Rootsi) / Jazzkaar 2021 PeatatudPeatatudDIRTY LOOPS (Rootsi) / Jazzkaar 2021 Vaba Lava Tallinna teatrikeskus, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud CYRILLE AIMÉE (Prantsusmaa) / Jazzkaar 2021 PeatatudPeatatudCYRILLE AIMÉE (Prantsusmaa) / Jazzkaar 2021 Vaba Lava Tallinna teatrikeskus, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet HOLGER MARJAMAA - HADRIEN FERAUD - JUSSI LEHTONEN (Eesti-Prantsusmaa-Soome) / Talvejazz 2021 HOLGER MARJAMAA - HADRIEN FERAUD - JUSSI LEHTONEN (Eesti-Prantsusmaa-Soome) / Talvejazz 2021 Kumu Auditoorium, Eesti 15.90 - 20.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet NEW WIND JAZZ ORCHESTRA "Uued loojad, uued tuuled" / Talvejazz 2021 NEW WIND JAZZ ORCHESTRA "Uued loojad, uued tuuled" / Talvejazz 2021 Kumu Auditoorium, Eesti 15.90 - 20.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet DEE DEE BRIDGEWATER (USA) & Estonian Dream Big Band / Jazzkaar 2021 DEE DEE BRIDGEWATER (USA) & Estonian Dream Big Band / Jazzkaar 2021 Alexela Kontserdimaja, Tallinn, Eesti 44.80 - 79.80
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!