Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

Showcase-kontsert: ANNA WIBE VIBES (Läti-Eesti), PEEDU KASS-THEODOR SINK, THE FREE MUSKETEERS / Jazzkaar 2020

E 20.4.2020 19:00
Fotografiska Tallinn
Festival Jazzkaar 2020 toimub oktoobris uuendatud prograammiga
 
Festival Jazzkaar 2020 korraldusmeeskond annab teada, et seoses Eestis väljakuulutatud eriolukorraga ning koroonaviirusest tingitud terviseriskidega ei toimu festival Jazzkaar 2020 käesoleval aastal 17.-26. aprillini 2020, vaid leiab aset 9.-14. oktoobrini 2020 Telliskivi Loomelinnakus.  
 
Festival Jazzkaar 2020 lükkub edasi 9.-14. oktoobriks 2020 muutes Vaba Lava ja Fotografiska Tallinna sügises Telliskivi Loomelinnakus jazzimekaks. Oleme alustanud läbirääkimisi kõikide aprillis festivalil esinema pidanud artistidega ning loodame, et võimalikult paljudel neist õnnestub meie jazzisõpru rõõmustada ka oktoobrikuus. Uue festivali programmis leidub ka nüüd festivalile pikisilmi oodatud artiste nagu Rymden (Norra-Rootsi) ja Niklas Paschburg (Saksamaa) ning mitmeid kodumaiseid lemmikuid. Täpsustatud info artistide osas anname 31. märtsiks 2020.
 
Kahjuks ei saa täpselt sama kavaga festivali Jazzkaar 2020 üle viia aprillist oktoobrisse, sest suur osa festivalil esinevatest artistidest on maailma olulisemad jazzmuusikud ning nende tuuri- ja kontserdigraafikud on lepitud kokku väga pikaajaliselt. Küll aga on mitmed välismaised artistid ja paljud kodumaistest muusikutest kinnitanud oma osalust sügisesel jazzipeol. Täname mõistva suhtumise ja koostöö eest kõiki oma partnereid ning hoiame avalikkust ja kõiki jazzisõpru edasisega kursis.
 
Keerulisse olukorda sattunud festival Jazzkaar kutsub kultuurisõpru üles vahetama kontserdi piletid sama artisti kontserdiks uuel kuupäeval või oma piletiostuga toetama festivali ellujäämist. Mõistame, et uuenenud festivali toimumisaeg ei pruugi kõigile jazzisõpradele sobida ning festival Jazzkaar 2020 pakub võimalust piletite tagastuseks või vahetuseks perioodil 1.-30. aprillini 2020. Täpsemad vahetuse ja tagastuse juhtnöörid avalikustatakse 31. märtsil 2020.
 
Jazzkaare meeskond jätkab tööd nii rahvusvaheliste kui ka Eesti muusikute kontsertidele uute toimumisaegade leidmiseks. Täpsustatud infot anname hiljemalt 31. märtsiks 2020. 
 
Hoiame üksteist ja tervist!
Jazzkaar

 

Jazzkaar 2020
Showcase-kontsert: ANNA WIBE VIBES (Läti-Eesti), PEEDU KASS – THEODOR SINK, THE FREE MUSKETEERS
Esmaspäev, 20. aprill kell 19.00 Fotografiska

ANNA WIBE VIBES (Läti-Eesti)

Läti pianist, laulja ja helilooja Anna Wibe on õppinud Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias, kus moodustas eesti muusikutega nii trio kui seksteti, kellega salvestati ka debüütalbumi. Ta armastab minimalistlikke seadeid, mille struktuurid annavad vabadust improviseerimiseks ja lubavad muusikal kanduda avastamata radadele. Sekstett on tuntust kogutud Eesti ja Läti jazziklubides ning festivalidel.

Jazzkaarel esitletakse ühisalbumi “Vibes” materjali. Kaasaegse jazzi tuuli tunnetav koosseis paneb rõhku vokaal-ja puhkpiliseadete detailsetele arranžeeringutele, jättes ruumi ka õhulistele passaažidele ja vabale kulgemisele.

Koosseis:
Anna Wibe – klaver, vokaal
Linda Kanter – vokaal
Lauri Kadalipp – tenorsaksofon
Tobias Tammearu – tenorsaksofon
Martin-Eero Kõressaar – bass
Mareks Logins – trummid

 

PEEDU KASS – THEODOR SINK

See ei ole jazz. See ei ole klassika. See on kammerlik. See ei ole vali, aga samas on. See on kirglik. See oleks nagu mäng, aga tegelikult võtab südame. See on hämar — nii akustiliselt kui ka visuaalselt. See on Peedu Kass kontrabassil ja Theodor Sink tšellol. See on duo, mis elab oma rütmis. 

Peedu Kass on hinnatud bassist nii Eesti kui ka Euroopa jazzimaastikul, kelle bassitoon on laulev ja vankumatu. Peedu Kassi pillimäng kõlab rohkem kui kolmekümnel plaadil ning ta on kirjutanud muusikat sümfooniaorkestrile, lühifilmile ja mitmetele jazzansamblitele. Peedu Kass navigeerib Eesti põnevamate jazzkoosseisude nagu Peedu Kass Momentum ja Bad Habits Trio ning hingepaitavate alternatiivkõlaga popbändide nagu Miljardid, Erki Pärnoja: Efterglow ja Anna Kaneelina vahel. “Kardan kõige rohkem kaotada oskust sügavikku tungida. Duo Theodoriga pakub edasiviivat ebamugavust kahe pilli lähedastest toonidest, aga ka jazz- ja klassikalise muusiku lahknevuses,” märgib koosseisu eestvedaja bassist Peedu Kass. 

Theodor Sink on mitmekülgne tšellist, kes on hinnatud oma sooja tooni ja naturaalse muusikalise väljendusrikkuse poolest. Meie esindusorkestri ERSO kontsertmeister Theodor Sink on ka hinnatud solist ja kammermuusik. Ta on pälvinud kõrgeid auhindu nii kodu- kui välismaal. „Olen mõtlemise ammu asendanud tunnetamisega. Muidu blokiksin kõike maagilist, mis võib laval juhtuda,“ ütleb Eesti noori andekamaid tšelliste Theodor Sink. „Pilli mängides suudan nautida uppumist, olles samal ajal nii uppuja kui ka meri.“

Duo väljakutsuvas repertuaaris leiab muusikat autoritelt nagu Ryuichi Sakamoto, Raul Sööt, Erki Pärnoja, Peedu Kass.

Koosseis:
Peedu Kass – kontrabass
Theodor Sink – tšello

 

THE FREE MUSKETEERS

Koosseisu The Free Musketeers tekkelugu on sama spontaanne kui kunagi esimeste orgaaniliste molekulide teke väävlirikkas keemilises supis ja bänd moodustati just siis, kui keegi ei osanud seda oodata. Neliku muusikat võib iseloomustada kui kõhedat keemilist körti, millel on neli põhilist koostisosa: Mingo Rajandi, kui hea soojusjuht ja tervistavalt mürgine algaine, Ekke Västrik, kelle ajus toimuvad sünapsite ühendused vääriksid David Lynchi lühifilmi, Ahto Abner kui mees, kelle trummimängus on tunda nii vedela lämmastiku ja erinevate tuumareaktsioonide mõju ning Jan Kaus, kelle kohta on raske öelda, millal on ta vedelas, millal tahkes ja millal gaasilises olekus. Nelja elemendi segunemisel on ootamatu mõju kuulaja muusikatajule, kus peavad ühise meele leidma eksperimentaalsus, julged pöörded ja vabakäiguline improvisatsioon.

Koosseis:
Jan Kaus – vokaal
Ekke Västrik – elektroonika
Mingo Rajandi – kontrabass
Ahto Abner – trummid

 

Festivali Jazzkaar 2020 toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Festivali peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on My City Hotel, BMW Inchcape, Tallink ja Aktaprint. Legendaarse jazzlaulja Dee Dee Bridgewateri kontserti esitleb Viru Keskus. Seesam kindlustus toob kuulajateni oma generatsiooni säravaima jazzvokalisti Cécile McLorin Salvanti kontserdi. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike, Telliskivi Loomelinnak ja Fotografiska Tallinn. Toetavad Reval Café, Overall, MyFitness, Kodupaber, NOBE ja ERR. Oma maade muusikuid aitavad Eestisse tuua Prantsuse Instituut, Hispaania Suursaatkond, Brasiilia Suursaatkond, Norra Suursaatkond.

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
Showcase-kontsert: ANNA WIBE VIBES (Läti-Eesti), PEEDU KASS-THEODOR SINK, THE FREE MUSKETEERS / Jazzkaar 2020 E 20.4.2020 19:00 Fotografiska Tallinn
Hinnainfo
Täishind 15.-, soodushind 10.-* 
Alates 1.04.2020 täishind 20.-, soodushind 15.-* 

*Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).
 
Toimumiskoht
Fotografiska Tallinn
Telliskivi 60a-8 Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee
reg.nr: 80100158
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Sündmus on peatatud AVERY*SUNSHINE (USA) / Jazzkaar 2020 PeatatudPeatatudAVERY*SUNSHINE (USA) / Jazzkaar 2020 Eesti Rahva Muuseum, Tartu, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud JAZZKAAR 2020 FESTIVALIPASS PeatatudPeatatudJAZZKAAR 2020 FESTIVALIPASS - Vaba Lava, Fotografiska, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Välja müüdud Jazzkaar 2020 päevapass / day ticket: REEDE 17. APRILL Välja müüdudVälja müüdudJazzkaar 2020 päevapass / day ticket: REEDE 17. APRILL - Vaba Lava, Fotografiska, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud VAIKO EPLIK & KRISTJAN RANDALU "Kooskõla lahkhelid" / Jazzkaar 2020 PeatatudPeatatudVAIKO EPLIK & KRISTJAN RANDALU "Kooskõla lahkhelid" / Jazzkaar 2020 Vaba Lava Tallinna teatrikeskus, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud SOOÄÄR-YARALYAN-OUNASKARI (Eesti-Soome) / Jazzkaar 2020 PeatatudPeatatudSOOÄÄR-YARALYAN-OUNASKARI (Eesti-Soome) / Jazzkaar 2020 Fotografiska Tallinn, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!