logo
Ostukorv: 0
Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

LONDON-TALLINN COSMIC BRIDGE (Eesti-Suurbritannia)/ Jazzkaar 2021

R 23.4.2021 20:00
Fotografiska Tallinn
Hea Klient!
 
Seoses Eestis väljakuulutatud piirangutega lükkub 16.-23. aprillini 2021 toimuma pidanud festival Jazzkaar 2021 suvisesse hooaega ja toimub esmakordselt augustis, leides aset 23.-31. augustini 2021 Telliskivi Loomelinnakus Vabal Laval ja Fotografiska Tallinnas. Kevadesse jääb 27. mail toimuv Dee Dee Bridgewateri ja Estonian Dream Big Bandi kontsert.
 
Augustikuise festivali programmi plaanime avalikustada mai lõpus. Kui aprillikuusse planeeritud kontsert õnnestub edasi tõsta, jäävad uuel kuupäeval kehtima juba ostetud piletid. Kui aprillikuusse planeeritud kontserti ei õnnestu edasi tõsta, ostame piletid tagasi. Täpsem info jõuab Teie e-mailile koos uue kava avalikustamisega.
 
Juhul kui uus kuupäev teile ei sobi või kui kontserti ei õnnestu edasi lükata, saab pileteid tagastada või vahetada Jazzkaare kinkekaardi vastu  perioodil 12.03.2021 kuni 1 kuu peale uue kava avalikustamist. Tagasiostu või vahetuse soovist andke teada siin.
 
Festival Jazzkaar kutsub kultuurisõpru toetama festivali jättes piletid tagasi müümata.   
 
Festivali info 6660030 ja piletid@jazzkaar.ee
 
Jazzkaar 2021
LONDON-TALLINN COSMIC BRIDGE
Reede, 23. aprill 2021 kell 20.00 Fotografiska Tallinn

Eesti kitarrist ja helilooja Jaak Sooäär kohtus Lääne-Ukrainast pärit harfimängija Alina Bzhezhinska ja India basskitarrist Shri Sriramiga Londonis 2019. aasta veebruaris Barbicani keskuses toimunud kaasaegse improvisatsiooniorkestri The Third Orchestra sessioonil. Jazzkaarel saab teoks Sooääre koheselt tekkinud unistus nende väga loominguliste ja mitmekülgsete muusikutega taas koos esineda. Kvartetiks lisandub üks tuntumaid Eesti noorema põlvkonna trummareid Karl-Juhan Laanesaar

2019. aastal BASCA briti helilooja-auhinna võitnud Shri Sriram alustas muusikaõpinguid tablamängijana ja oma unikaalse mängustiili leidis hoopis fretless-bassi kõlades. Teda võib pidada aasia-underground skeene pioneeriks, pannes aluse suundamuutvale elektro-akustilisele soundile duos Badmarsh&Shri. Ta on komponeerinud muusikat lavastustele, tantsuetendustele ja filmidele, samuti tunnusmuusikat reklaamidele ja sellistele TV-sarjadele nagu CSI ja Top Gear. Sriram on esinenud Glastonbury, Montreux ja London Jazz Festivali lavadel ja remixinud De La Souli, Andrew Lloyd Webberi, Kronos Quarteti ning Asha Bhosle loomingut.

Ansamblijuht Jaak Sooäär on üks Eesti ja Baltikumi viimaste aastakümnete aktiivsemaid jazzmuusikuid. Tema pikaajaliste partnerite hulka kuuluvad teiste hulgas Han Bennink, Mikko Innanen, Aleksei Kruglov, Anders Jormin. Lisaks on Sooäär koostööd teinud ka Ray Andersoni, Will Calhouni, Dave Liebmani, Vladimir Tarasovi ja paljude teiste meie aja tuntud muusikutega. Jaak Sooäär on salvestanud üle 40 albumi ning pälvinud hulgaliselt tunnustusi – mh esimese Aasta Jazzmuusiku tiitli 2007. aastal ning 2021. aasta veebruaris riikliku kultuuripreemia.  
 
Alina Bzhezhinska on tänapäeva üks innovaatilisemais jazzfarfisti, helilooja, bändijuht ja digitaalse platvormi HipHarpCollective asutaja. Alina õppis Poolas Varssavis F. Chopini muusikaakadeemias ja USA-s Arizona ülikoolis.Ta on teinud koostööd teinud ja salvestanud muusikat juhtivate jazzmuusikutega Django Bates, Kamaal Williams ja Shabaka Hutchings., lisaks on ta esinenud nii Shakespeare'i Globe Theatre-s, Royal Albert Hall.s, Ronnie Scott's Jazz Club.s kui ka LIVE-etendused BBC Radio 3-s ja WorldwideFM-is. Bzhezhinska on salvestanud sooloalbumi nimega „Harp Recital“ ning tema uus album „Next Chapter“ ilmub aastal 2021.

Karl-Juhan Laanesaar on Eesti noorema generatsiooni üks aktiivsemaid trummareid. Lisaks paljudele pop- ja rokk-kollektiividele on ta viimastel aastatel järjest rohkem osalenud ka erinevates jazziprojektides. Praegu tegutseb ta kollektiivides nagu nt Kirke Karja Quartet, Siim Aimla Funk Band, New Wind Jazz Orchestra jpt.

Jazzkaare kontserdil võib oodata õhulist harfisillerdust india klassikalise muusika sugemetega rütmigruuvide taustal, meloodilist meditatsiooni ja kosmilisi elektroimprorännakuid, samuti vihjeid jazziajaloo ühe tuntuima naismuusiku, harfimängija Alice Coltrane'i ja tema abikaasa John Coltrane'i loomingule.
 
Koosseis:
Jaak Sooäär – kitarr
Alina Bzhezhinska – harf
Shri Sriram – basskitarr
Karl-Juhan Laanesaar – trummid
 

 

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
LONDON-TALLINN COSMIC BRIDGE (Eesti-Suurbritannia)/ Jazzkaar 2021 R 23.4.2021 20:00 Fotografiska Tallinn
Hinnainfo
Täishind 18.-, soodushind 13.-*
Alates 12.04.2021 täishind 20.-, soodushind 15.-*
 
Müügil 30.- toetajapilet - sinu võimalus toetada Jazzkaare järjepidevust
 
*Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).
Toimumiskoht
Fotografiska Tallinn
Telliskivi 60a-8 Eesti
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee
reg.nr: 80100158
Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Sündmus on peatatud DIRTY LOOPS (Rootsi) / Jazzkaar 2021 PeatatudPeatatudDIRTY LOOPS (Rootsi) / Jazzkaar 2021 Vaba Lava Tallinna teatrikeskus, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud CYRILLE AIMÉE (Prantsusmaa) / Jazzkaar 2021 PeatatudPeatatudCYRILLE AIMÉE (Prantsusmaa) / Jazzkaar 2021 Vaba Lava Tallinna teatrikeskus, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet HOLGER MARJAMAA - HADRIEN FERAUD - JUSSI LEHTONEN (Eesti-Prantsusmaa-Soome) / Talvejazz 2021 HOLGER MARJAMAA - HADRIEN FERAUD - JUSSI LEHTONEN (Eesti-Prantsusmaa-Soome) / Talvejazz 2021 Kumu Auditoorium, Eesti 15.90 - 20.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet NEW WIND JAZZ ORCHESTRA "Uued loojad, uued tuuled" / Talvejazz 2021 NEW WIND JAZZ ORCHESTRA "Uued loojad, uued tuuled" / Talvejazz 2021 Kumu Auditoorium, Eesti 15.90 - 20.90
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Osta pilet DEE DEE BRIDGEWATER (USA) & Estonian Dream Big Band / Jazzkaar 2021 DEE DEE BRIDGEWATER (USA) & Estonian Dream Big Band / Jazzkaar 2021 Alexela Kontserdimaja, Tallinn, Eesti 54.80 - 64.80
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!