Sinu otsing ei andnud tulemust.
Laadimine...
Lae uuesti

FLORA PURIM & AIRTO MOREIRA with NETO BAND (Brasiilia) / Jazzkaar 2020

P 26.4.2020 17:00
Vaba Lava Tallinna teatrikeskus
Festival Jazzkaar 2020 toimub oktoobris uuendatud prograammiga
 
Festival Jazzkaar 2020 korraldusmeeskond annab teada, et seoses Eestis väljakuulutatud eriolukorraga ning koroonaviirusest tingitud terviseriskidega ei toimu festival Jazzkaar 2020 käesoleval aastal 17.-26. aprillini 2020, vaid leiab aset 9.-14. oktoobrini 2020 Telliskivi Loomelinnakus.  
 
Festival Jazzkaar 2020 lükkub edasi 9.-14. oktoobriks 2020 muutes Vaba Lava ja Fotografiska Tallinna sügises Telliskivi Loomelinnakus jazzimekaks. Oleme alustanud läbirääkimisi kõikide aprillis festivalil esinema pidanud artistidega ning loodame, et võimalikult paljudel neist õnnestub meie jazzisõpru rõõmustada ka oktoobrikuus. Uue festivali programmis leidub ka nüüd festivalile pikisilmi oodatud artiste nagu Rymden (Norra-Rootsi) ja Niklas Paschburg (Saksamaa) ning mitmeid kodumaiseid lemmikuid. Täpsustatud info artistide osas anname 31. märtsiks 2020.
 
Kahjuks ei saa täpselt sama kavaga festivali Jazzkaar 2020 üle viia aprillist oktoobrisse, sest suur osa festivalil esinevatest artistidest on maailma olulisemad jazzmuusikud ning nende tuuri- ja kontserdigraafikud on lepitud kokku väga pikaajaliselt. Küll aga on mitmed välismaised artistid ja paljud kodumaistest muusikutest kinnitanud oma osalust sügisesel jazzipeol. Täname mõistva suhtumise ja koostöö eest kõiki oma partnereid ning hoiame avalikkust ja kõiki jazzisõpru edasisega kursis.
 
Keerulisse olukorda sattunud festival Jazzkaar kutsub kultuurisõpru üles vahetama kontserdi piletid sama artisti kontserdiks uuel kuupäeval või oma piletiostuga toetama festivali ellujäämist. Mõistame, et uuenenud festivali toimumisaeg ei pruugi kõigile jazzisõpradele sobida ning festival Jazzkaar 2020 pakub võimalust piletite tagastuseks või vahetuseks perioodil 1.-30. aprillini 2020. Täpsemad vahetuse ja tagastuse juhtnöörid avalikustatakse 31. märtsil 2020.
 
Jazzkaare meeskond jätkab tööd nii rahvusvaheliste kui ka Eesti muusikute kontsertidele uute toimumisaegade leidmiseks. Täpsustatud infot anname hiljemalt 31. märtsiks 2020. 
 
Hoiame üksteist ja tervist!
Jazzkaar
 
Jazzkaar 2020
FLORA PURIM & AIRTO MOREIRA with NETO BAND (Brasiilia)
Pühapäev, 26. aprill 2020 kell 17.00 Vaba Lava
 
Ladina-Ameerika rütmide ja troopikaküllase jazzi austajatele ei vaja Flora Purimi ja Airto Moreira nimed pikemat tutvustamist ning seda rõõmustavam on kuulda legendaarseid tippnimesid esmakordselt Eestis koos laval musitseerimas. Värskete ja juba klassikaks saanud lugudega täidetud kava avab fusion-jazzi värvika paleti, kust leiab õhku ja ruumi ka vabalt kulgevale improvisatsioonile. Tallinnas saavad uue kuue Moreira hittpalad ning esitusele tulevad ka seniavaldamata rariteedid koos lugudega Flora Purimi tulevaselt albumilt “Flora Brasileira”. 
 
Flora Purimi harukordne, 6-oktaviline hääleulatus on talle toonud mitmeid Grammy nominatsioone ja varajastel 60ndatel alanud loometee on teda kokku viinud tõeliste jazzilegendidega — Gil Evans, Stan Getz, Chick Corea, Dizzy Gillespie, George Duke, Santana jpt. Brasiilia emigrandina leidis Purim 1967. aastal uue kodu New Yorgis, kus tema talent lõi õitsele tärkavas ja peagi pulbitsevas elektrilise jazzi skeenes. Uudse liikumise märkimisväärseimad teosed, Chick Corea "Return to Forever" ja "Light as a Feather" on klassikaks saanud ka lauljanna meeldejääva panuse tõttu. Läbi aastakümnete on Purim enda kõla hoidnud pidevas uuenemises, tema mitmekülgset talenti on rakendanud 90ndate acid-jazz, triphop ja broken-beat originaatorid. Oma abikaasa Airto Moreiraga on Flora salvestanud üle 30 albumi ja peale 14-aastast pausi on ta oma värske albumiga taas laval.
 
Vaieldamatult maailma tipptrummarite hulka kuuluv Airto Moreira on 70ndail loodud fusion-jazz grupi Weather Report üks asutajaliikmeid, tema ürgset rütmiannet on oma loomingusse põiminud Miles Davis jazzikõlasid jäädavalt muutnud albumil "Bitches Brew” ning ka Chick Corea oma albumitel Return to Forever" ja "Light as a Feather”. Moreira on koos mänginud Cannonball Adderley, John McLaughlini, Keith Jarretti, Al Di Meola, George Duke’i, Quincy Jonesi ja Herbie Hancockiga ning tema pulbitsev leek ei näita veel praegugi vaibumise märke. Jazzipiibel DownBeat edetabelites on Moreira parima perkussionistina trooninud üle 20 korra, samuti on ta kõigutamatuna tunduvat esikohta hoidnud väljaannete JazzTimes, Modern Drummer ja Drum Magazine edetabelites.
 
Aastast 1974, mil Airto Moreira ja Flora Purim moodustasid oma esimese koosseisu Fingers, on loominguline paar regulaarselt salvestanud ja avaldanud ka koos muusikat, mida tänulikud kuulajad on saanud nautida ülemaailmsete tuuride käigus.
 
Koosseis:
Airto Moreira — löökpillid
Flora Purim — vokaal
Jose Neto – kitarr
Frank Martin – klahvpillid
Gary Brown – bass
Celso Alberti – trummid
 
 
 
Festivali Jazzkaar 2020 toetavad Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Tallinna linn ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Festivali peasponsorid on JURA, Jazz Pesulad ja Eesti Päevaleht. Aastatoetajad on My City Hotel, BMW Inchcape, Tallink ja Aktaprint. Legendaarse jazzlaulja Dee Dee Bridgewateri kontserti esitleb Viru Keskus. Seesam kindlustus toob kuulajateni oma generatsiooni säravaima jazzvokalisti Cécile McLorin Salvanti kontserdi. Festivalikeskust aitavad püstitada Prike, Telliskivi Loomelinnak ja Fotografiska Tallinn. Toetavad Reval Café, Overall, MyFitness, Kodupaber, NOBE ja ERR. Oma maade muusikuid aitavad Eestisse tuua Prantsuse Instituut, Hispaania Suursaatkond, Brasiilia Suursaatkond, Norra Suursaatkond.

Sündmuse koduleht: http://www.jazzkaar.ee

Näita rohkemNäita vähem
Sündmus Kuupäev / Kell Toimumiskoht  
FLORA PURIM & AIRTO MOREIRA with NETO BAND (Brasiilia) / Jazzkaar 2020 P 26.4.2020 17:00 Vaba Lava Tallinna teatrikeskus
Hinnainfo
Piletid vastavalt istekohale 44.-, 34.-, 29.- / Ühispilet vastavalt istekohale 49.-, 39.-, 34.-
Alates 01.04.2020 piletid vastavalt istekohale 49.-, 39.-, 34.- / Ühispilet vastavalt istekohale 54.-, 44.-, 39.-

Ühispilet tagab sissepääsu ka järgnevale kontserdile Fotografiskas – 26.04.2020 kell 18.30 Ramuel Tafenau "Gather Around"

*Soodushind kehtib õpilasele, üliõpilasele, pensionärile, erivajadustega inimestele ja ITIC kaardi omanikule koos soodustust tõendava dokumendiga (nõutav kohapeal).

5€ lisapileti saab järgnevale kontserdile Fotografiskas soetada ka hiljem, ostmiseks sisesta Vaba Lava piletil olev sooduskood järgneva Fotografiska kontserdi sooduskoodi väljale või osta lisapilet kohapealt. 

Toimumiskoht
Sündmuse korraldaja
Jazzkaare Sõprade Ühing MTÜ
Pärnu mnt 30-5 Tallinn 10141 Harju
6660030
piletid@jazzkaar.ee
reg.nr: 80100158
Teised kuupäevad Samalt korraldajalt Samas toimumiskohas
Sündmus on peatatud AVERY*SUNSHINE (USA) / Jazzkaar 2020 PeatatudPeatatudAVERY*SUNSHINE (USA) / Jazzkaar 2020 Eesti Rahva Muuseum, Tartu, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud JAZZKAAR 2020 FESTIVALIPASS PeatatudPeatatudJAZZKAAR 2020 FESTIVALIPASS - Vaba Lava, Fotografiska, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Välja müüdud Jazzkaar 2020 päevapass / day ticket: REEDE 17. APRILL Välja müüdudVälja müüdudJazzkaar 2020 päevapass / day ticket: REEDE 17. APRILL - Vaba Lava, Fotografiska, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud VAIKO EPLIK & KRISTJAN RANDALU "Kooskõla lahkhelid" / Jazzkaar 2020 PeatatudPeatatudVAIKO EPLIK & KRISTJAN RANDALU "Kooskõla lahkhelid" / Jazzkaar 2020 Vaba Lava Tallinna teatrikeskus, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!
Sündmus on peatatud SOOÄÄR-YARALYAN-OUNASKARI (Eesti-Soome) / Jazzkaar 2020 PeatatudPeatatudSOOÄÄR-YARALYAN-OUNASKARI (Eesti-Soome) / Jazzkaar 2020 Fotografiska Tallinn, Eesti
Mis toimub Sinu lähedal? Vaata kaarti ja uuri välja!