logo
Basket: 0
logo
Select period:
Basket: 0
No results have been found for your request.
Loading...
Reload

Peeter Vähi autorikontsert ''Reveranss'' Rakveres

Sa 06/11/2021 20:00
Rakvere Kolmainu kirik
Peeter Vähi autoriõhtule annab nime ja ühtlasi avab kontserdi üks tema kõige esimesi oopusi, mis loodud varajases tudengipõlves. Seevastu viimasena kõlab aastast 2020 pärinev teos, mis põhineb vana-preisi rahvalalul „Armas Päike, sa Jumala tütar“. Kuigi „Reveranss“ oli algselt mõeldud noore helilooja kummardusena tema tollasele iidolile Bachile, võime täna vaadata sellele laiemalt – kui kummardust kõigele, mis/kes on meist kõrgem. Ka kontserdi ülejäänud teosed on omamoodi kummardused. Pealkiri „To the Mother“ („Emale“) kõneleb iseenda eest. Lühiteose „Nelikümmend kaks“ kirjutas Vähi ajal, mil ta oli ise neljakümne kahene ning pühendas ikoonilistele muusikutele, kes lahkusid siit ilmast just selles vanuses – Elvis Presleyle, Joe Dassinile ja Vladimir Võssotskile.
 
Koloratuursopran Elina Nechayeva nimi ei vaja tutvustamist. „Klassikatähed“, konkursivõidud, Eurovisioon, solistirollid ooperites, koostöö väljapaistvate muusikutega (Placodo Domingo, Alexander Rybak, Järvi-„dünastia“ jt), arvukad kontserdid erinevates žanrites ja meedia rohke tähelepanu on lauljast teinud superstaari. Tema repertuaari kuuluvad Mozart, Rossini, Tšaikovski, Mendelssohn, Fauré, ent ka eesti muusika pole talle võõras. Hiljuti plaadistas ta ERSO ja maestro Neeme Järviga Rudolf Tobiase ja Peeter Vähi loomingut.
 
Vytautas Kiminius on üks kõige väljapaistvamaid birbynė-mängijaid üldse. Ta omandas hariduse oboemängijana Leedu Muusikaakadeemias ja Felice Dall’Abaco nimelises Verona Konservatooriumis, tema nimel on arvukalt konkursivõite.
Birbynė on väga eriline instrument, valmistatud puust ja loomasarvest. Tegemist on leedu rahvapilliga, mis oma kõlalt meenutab oboed, aga helitekitamise printsiibilt pigem klarnetit. Kiminius oma akadeemilis-klasskalise taustaga on suutnud selle pilli üle tuua rahvalikest simmanilugudest süvamuusikasse. Rakveres esitamisele tulev Birbynė Concerto on loodud Leedu Filharmoonia tellimusel spetsiaalselt Vytautas Kiminiusele, tema konkreetse pilli iseärasusi silmas pidades.
 
Mihhail Leontjev on saanud suurepärase muusikalise hariduse Peterburi Konservatooriumis ja hiljem täiendanud end Vladimis Fedossejevi ja Jorma Panula juures. Mõistagi on ta seisnud dirigendina Venamaa juhtivate orkestrite ees, samuti olnud mitmete orkestrite kunstiline juht, kuid eriline edu on teda saatnud Jaapanis. Leontjevi repertuaaris on eelkõige lääne ja vene klassika, lisaks sümfoonilistele teostele ka ooperi- ja balletimuusika, aga ta ei põlga ära ka uut muusikat ja nõnda on tema kavas olnud näiteks ka Rein Rannapi ja Peeter Vähi teosed.
Klaaspärlimäng Sinfonietta ees on Leontjev teistkordselt – aastal 2013 jõudis DVD-plaadile tema Mozarti-salvestis.
 
Klaaspärlimäng Sinfonietta on ühelt poolt tüüpiline orkester, kes esitab klassikalist standardrepertuaari, teisalt aga eksperimenteeriv üksus, kes kompab klassika piirimaid ning aeg-ajalt isegi ületab neid. Orkestri repertuaar ulatub barokist ja Mozartist kuni Piazzolla ja Pärdini. Olenevalt repertuaarist varieerub suurus alates 12-liikmelisest kammerlikust keelpillikoosseisust kuni sümfooniaorkestrini. Näiteks juba detsembri algul astutakse Alexela Kontserdimajas muusikalis „Helisev muusika“ üles 40-liikmelisena.
Viimaste aastate jookul on Sinfonietta esinenud Šveitsis, Austrias, Itaalias, Soomes, Saksamaal, Belgias, Brasiilias, Tšiilis, Argentinas, Uruguais, Venemaal, Lätis, Leedus, Prantsusmaal ja Iisraelis, aga mõistagi iga-aastaselt festivalil Klaaspärlimäng.
Kunagi Risto Joosti asutatud orkestri „teatepulga“ on peadirigendina üle võtnud Andres Mustonen.
 
Peeter Vähi loomingut iseloomustavad kuulajasõbralik helikeel, meisterlik eksootiliste pillide ja elektroonika kasutamine, lai tunneteskaala alates meditatiivsest-filosoofilisest rahust kuni rokiliku motoorikani. Tema muusikat on esitanud Euroopa, Aasia ja Ameerika sümfooniaorkestrid, lisaks tavapärastele akadeemilistele kontserdisaalidele on tema autorikontserdid toimunud EXPO  maailmanäituse vabaõhulaval ja Rootsi kuningapalees, samuti on tema muusika Valges Majas Washingtonis ja Lužniki spordiareenil Moskvas. Ent tänaseks on „maailmaränduri“ tegemised ringiga jõudnud koju, viimasel aastal tundub muusiku erilise tähelepanu all olevat Lääne-Virumaa:  kontserdiseeria Palmses, valgusemäng Vallimäel, Rakvere Kultuurifestival ...
 
Kontsert kestab 1 tund ja 10 min.
 
Uksed kontserdi külastajatele avatakse 30 minutit enne kontserdi algust kell 19.30.
 
31. oktoober – 7. november 2021 toimub Rakvere Kultuurikeskuse eestvedamisel Rakvere Kultuurifestival, mille patrooniks on austatud maestro Arvo Pärt.
 
Jälgige kultuurifestivali kava https://kultuuriaken.visitrakvere.com ja saage osa kõigest, mida Rakverel on teile pakkuda!

MEELESPEA

Sündmusele pääsemiseks tuleb esitada kehtiv immuniseerimistõend:

• vaktsineerimistõend, kui vaktsineerimiskuur on lõpetatud;

• COVID-19 haiguse läbi põdenu tõend;

• COVID-19 negatiivse PCR testi tulemus (mitte rohkem kui 72 tundi enne sündmusel osalemist);

• COVID-19 negatiivse antigeeni testi tulemus (mitte rohkem kui 48 tundi enne sündmusel osalemist).

Alla 18-aastastelt tõendit ei küsita.

Confidos kiirtesti aja broneerimiseks saab kasutada sooduskoodi: RAKVERE_KULTUUR (hind 17 eurot testi kohta).

Aja testimiseks saab broneerida: https://www.confido.ee/koroonaviiruse-testimine/

 
 
Show moreShow less
Event Date / Time Venue  
Peeter Vähi autorikontsert ''Reveranss'' Rakveres Sa 06/11/2021 20:00 Rakvere Kolmainu kirik
Price information
Täispilet 8 €
 
Kontsert kestab 1 tund ja 10 min.
 
Uksed kontserdi külastajatele avatakse 30 minutit enne kontserdi algust kell 19.30.
Piletimüük Piletilevis lõpeb 2h enne ürituse algust
Venue
Promoter
Rakvere Kultuurikeskus
Kreutzwaldi 2 Rakvere 44314 Lääne-Virumaa
523 8857
kultuurikeskus@rakvere.ee
Reg. no: 75011671
Other dates Same promoter
Event is suspended Lottemaa kontsertetendus Rakveres SuspendedSuspendedLottemaa kontsertetendus Rakveres Rakvere Linnavalitsuse valge saal, Estonia
What's happening near you? Look at the map and find out!
Event is suspended Gerli Padar ja Rakvere Linnaorkester Bigbänd SuspendedSuspendedGerli Padar ja Rakvere Linnaorkester Bigbänd Rakvere Linnavalitsuse valge saal, Estonia
What's happening near you? Look at the map and find out!
Event is suspended Lembe Lokk ''Secret Chords''. Leonard Cohen'i laulud Rakvere valges saalis SuspendedSuspendedLembe Lokk ''Secret Chords''. Leonard Cohen'i laulud Rakvere valges saalis Rakvere Linnavalitsuse valge saal, Estonia
What's happening near you? Look at the map and find out!
Event is suspended IV Sügisene Balletiõhtu Rakveres SuspendedSuspendedIV Sügisene Balletiõhtu Rakveres Rakvere Teatri suur saal, Kreutzwaldi 2a, Estonia
What's happening near you? Look at the map and find out!
Event is suspended Toomas Uibo soolokontsert ''Hullumeelne maailm'' Rakveres SuspendedSuspendedToomas Uibo soolokontsert ''Hullumeelne maailm'' Rakveres Rakvere Spordikeskus, Estonia
What's happening near you? Look at the map and find out!