logo
Basket: 0
logo
Select period:
Basket: 0
No results have been found for your request.
Loading...
Reload

Bachi sünnipäev: Peter Spissky ja Tallinna Kammerorkester

Sa 21/03/2020 19:00
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suur saal
Hea klient!
 
Koroonaviiruse ennetamiseks jääb ära 21.03 Bachi sünnipäev: Peter Spissky ja Tallinna Kammerorkester.
 
Piletid ostetakse tagasi.
 
PDF-pileti omanikele kannab Piletilevi raha tagasi automaatselt piletiostja kontole.
 
Korraldaja vabandab ebamugavuste pärast!

 

21.03.2020 kell 19.00

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suur saal

      J. S. Bachi 335. sünniaastapäev

Euroopa varajase muusika päev

Purcell – süit ooperist “The Fairy Queen”
Telemann – avamäng-süit “Les nations anciennes et modernes”
Händel – aariad ooperitest “Agrippina” ja “Alcina”
Roman – “Golovinmusiken”
Campra – süit ooper-balletist “L’Europe Galante”
Vivaldi – aariad ooperist “Giustino”
Geminiani – Concerto grosso nr 12 “La Follia”
 
Maria Valdmaa (sopran)
Peter Spissky (viiul, dirigent)
Tallinna Kammerorkester

21. märts on Johann Sebastian Bachi 335. sünniaastapäev ja Euroopa varajase muusika päev. Keskaeg ning baroki- ja renessansiajastu oli Euroopa kultuuriajaloo tõeline tärkamisaeg, mille vilju naudime praeguseni nii muusikas, kirjanduses, kunstis, arhitektuuris kui ka teaduses.  

Tallinna Kammerorkester tähistab neid tähtpäevi kireva barokikavaga, tuues publiku ette nii erksad tantsurütmid kui ka teatraalsed ooperiaariad Euroopa eri paigust. Kontserdil kõlab muusika, mille keskel J. S. Bach elas ja mis teda inspireeris. Orkestriga astuvad publiku ette oma ala tõelised meistrid: maailma ühe juhtiva barokkorkestri Concerto Copenhageni kontsertmeister, viiuldaja ja dirigent Peter Spissky ning Euroopas tuntud barokklaulja sopran Maria Valdmaa.

Peter Spissky on sukeldunud barokkmuusika ja -tantsu sügavaimatesse saladustesse, paralleelselt aktiivse interpreeditegevusega kaitses ta mõni aasta tagasi barokktantsu ja -viiulimängu teemal ka doktorikraadi. Maria Valdmaa teeb koostööd nimekate dirigentide, ansamblite ja orkestritega mitmel pole Euroopas. Haagi konservatooriumis muusikahariduse omandanud lauljanna on võitnud mitu auhinda Händeli konkursil Londonis ning II preemia barokklaulukonkursil Itaalias Vicenzas. Kriitikud on esile tõstnud tema hääle loomulikkust ja eriliselt värvirikast tämbrit.

Dirigent ja viiulivirtuoos Peter Spissky kirjeldab Tallinnas ettekandele tulevat meelierutavat ja vaheldusrikast kava järgmiselt: “Nimeka prantsuse ooperilooja André Campra muusika pakub võimaluse liikuda tantsusammul läbi kogu Euroopa: prantslased on elegantsed, hispaanlased ja itaallased kirglikud. Muide, armukese soovitab Campra leida Itaaliast, abikaasa aga Hispaaniast.

Johan Helmich Roman, keda on nimetatud ka Rootsi Händeliks, reisis mööda Euroopat ning omandas vilumuse kõigis omal aja moes olnud muusikastiilides. Ta olevat tantsinud nagu prantslane ja laulnud nagu itaallane, kuid seda kõike tugeva, ent võluva Rootsi aktsendiga. Saksa helilooja Georg Philipp Telemanni muusika viib kuulajad reisile Skandinaaviasse – oma muusikalises päevaraamatus “Vanad ja uued rahvad” kirjeldab ta, kuidas rootslaste ja taanlaste vanem põlvkond naudib rahulikku, tüünet elu, samal ajal kui noored galopeerivad rutakalt ringi. Tundub, et võrreldes 18. sajandiga ei ole praeguseks just palju muutunud. Ooperis “Haldjakuninganna” andub Henry Purcell Shakespeare’i lummavale võlumaailmale: kuuvalguses sillerdav võlumets on täis armunuid ning Cupido armunooltest ei jää puutumata ei inimesed, haldjad ega ka jumalad.

Itaallase Francesco Geminiani variatsioonitsükli “La Follia” aluseks on tema õpetaja Arcangelo Corelli viiulisonaat. Teos on truu oma pealkirjale (tlk ‘hullus, hullumeelsus’), arenedes suursugusest teemast virtuoosseks ja kirglikuks tantsuks.

Tantsumuusika vaheldub kontserdil värvikate barokiajastu ooperiaariatega. Need esitavad solistile väljakutse kehastuda Händeli kangelannadest kord õnnelikuks ja tantsisklevaks Poppeaks, siis hullumiseni raevukaks Alcinaks (Händeli ooperitest “Arippina” ja “Alcina”) või siis Vivaldi Ariannaks ooperist “Giustino”, kelle liigutav melanhooolia muutub võidukaks triumfiks. Vaid Vivaldi suudab soprani virtuoossed, koloratuursed passaažid nii võrratult ühendada viiulipartiiga.”

 

 
Show moreShow less
Event Date / Time Venue  
Bachi sünnipäev: Peter Spissky ja Tallinna Kammerorkester Sa 21/03/2020 19:00 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suur saal
Price information
Hea klient!
 
Koroonaviiruse ennetamiseks jääb ära 21.03 Bachi sünnipäev: Peter Spissky ja Tallinna Kammerorkester.
 
Piletid ostetakse tagasi.
 
PDF-pileti omanikele kannab Piletilevi raha tagasi automaatselt piletiostja kontole.
 
Korraldaja vabandab ebamugavuste pärast!
 
Piletid 25.-
Õpilane/ tudeng/ pensionär 15.-
 
Kontsert kestab umbes 2h koos vaheajaga
 
Venue
Promoter
Tallinna Filharmoonia
Pikk tn 26 Tallinn 10133 Harjumaa
kassa@filharmoonia.ee
Reg. no: 75016088
Same promoter Same venue
Buy ticket Kolja Blacher ja Tallinna Kammerorkester (23.04.21 asendus) PopularPopularKolja Blacher ja Tallinna Kammerorkester (23.04.21 asendus) H. Elleri nimeline Tartu Muusikakool, Estonia 8.90 - 16.90
What's happening near you? Look at the map and find out!
Buy ticket Kolja Blacher ja Tallinna Kammerorkester (24.04.21 asendus) PopularPopularKolja Blacher ja Tallinna Kammerorkester (24.04.21 asendus) Estonia kontserdisaal, Tallinn, Estonia 10.90 - 20.90
What's happening near you? Look at the map and find out!
Event is suspended Bachi sünnipäev:Peter Spissky, Maria Valdmaa ja Tallinna Kammerorkester - TOIMUMISKOHA MUUDATUS (toimub 04.06 Jaani kirikus) SuspendedSuspendedBachi sünnipäev:Peter Spissky, Maria Valdmaa ja Tallinna Kammerorkester - TOIMUMISKOHA MUUDATUS (toimub 04.06 Jaani kirikus) Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Estonia
What's happening near you? Look at the map and find out!